RB Leipzig: magyar válogatott játékosok lettek az első Eb-visszatérők

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.07.20. 14:56
null
Willi Orbán vezér akar lenni az új idényben is (Fotó: AFP)
Willi Orbán és Gulácsi Péter személyében edzésbe állt az első két olyan labdarúgó az RB Leipzigben, akik részt vettek a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

 

Az MTI emlékeztetett, a válogatott légiósok háromhetes pihenőt kaptak a csoportkörös Eb-búcsú után egyesületüktől, kedden viszont már megjelentek a tréningen.

„Régóta vagyok a klubnál, tudom, mit vár az edző, és ismerem a Bundesligát – jelentette ki Willi Orbán. – Elöl akarok járni a munkában, jó teljesítményre törekszem, és vezetni akarom a fiatalabbakat a védelemben" – szögezte le a gyakorlás után.

A 28 éves magyar válogatott játékos kifejtette, utálnak veszíteni, és ambíciózus célokat fogalmaznak majd meg a következő szezonra.

„Ami a várható visszatérést illeti a négyvédős rendszerhez, rugalmasnak kell lennünk. Mindannyian ismerjük a három- és négyvédős felállás feladatait" – tette hozzá az MTI által idézett játékos.

A bajnoki ezüstérmes Leipzig harmadik magyarja, Szoboszlai Dominik – aki sérülés miatt kihagyta az Eb-t – szombaton mutatkozott be új csapatában a holland AZ Alkmaar elleni felkészülési mérkőzésen.

 

Legfrissebb hírek

Október végén vagy november elején rendezik a Bayern München–Bayer Leverkusen rangadót

Német labdarúgás
2025.06.27. 14:22

Ádám Martin: Leginkább magamnak szeretnék bizonyítani

Magyar foci
2025.06.26. 17:52

„Még ennél is tovább léphet” – Priskin Tamás Kerkez Milosról

Angol labdarúgás
2025.06.26. 15:58

Bundesliga: Bayern München–RB Leipzig rangadóval indul a bajnokság

Német labdarúgás
2025.06.26. 09:29

Formán kívüli légiósok segíthetik ki Marco Rossi válogatottját

Magyar válogatott
2025.06.25. 07:51

Eldőlt, ki váltja Lőw Zsoltot a lipcsei kispadon – hivatalos

Német labdarúgás
2025.06.24. 13:12

Wirtzről lemaradt, így a Liverpool két sztárját szeretné a Bayern München

Német labdarúgás
2025.06.22. 16:10

Lőw Zsolt: Én is felelős vagyok a Lipcse hetedik helyéért, de nehezített pálya volt

Német labdarúgás
2025.06.20. 20:10
Ezek is érdekelhetik