Bundesliga: Dárdai Pál kiemelte a berlini rangadó fontosságát

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
Vágólapra másolva!
2021.03.31. 10:22
null
Dárdai Pál a berlini rangadók fontosságát hangsúlyozta (Fotó: AFP)
Dárdai Pál, a Hertha BSC magyar vezetőedzője szerint a következő 10-15 évben az Union Berlinnel közösen kellene megírniuk az élvonalbeli fővárosi rangadók történetét, mert ha ez a két együttes rendszeresen összecsap egymással a Bundesligában, az mindenkinek az előnyére válhat.

 

„Nagyon jó munkát végeznek, fontos nekik, hogy a következő tíz évben az első osztályban maradjanak, valamint nemzetközi tapasztalatot is gyűjtsenek. Nekünk szintén” – jelentette ki a magyar szakember, aki vasárnap vendégeskedik csapatával az Union Berlin otthonában.

Dárdai szerint a városi riválisnál nem akkor indult el a fejlődés, amikor az együttes 2019-ben feljutott az élvonalba, hanem „abban a pillanatban, amikor a szurkolók megépítették a stadiont”. Az Union szurkolói 2009-ben önkéntes alapon vettek részt a klub arénájának felújításában, ez pedig a korábbi magyar szövetségi kapitány szerint energiáról és akaratról tanúskodik.

A Bundesligában 26 forduló után hetedik helyen álló Union Berlinnek még van esélye arra, hogy nemzetközi kupaszereplést érő helyen zárja a bajnokságot.

„Pozitív irányba mutat a klub stratégiája, és a saját kezükben van a sorsuk”
– jelentette ki Dárdai, aki szerint a jelenlegi, rendkívül erős mezőnyben a 10. helynél előrébb végezni mindenképpen minőségi munkáról árulkodik.

A Bundesligában eddig háromszor találkozott egymással az Union és a Hertha, és mindegyik összecsapást a házigazda nyerte: 2019-ben az Union, tavaly pedig kétszer a Hertha győzött.

Dárdai január 25-én vette át a kiesés elől menekülő Hertha irányítását, mellyel azóta két győzelem és egy döntetlen mellett öt meccset elveszített. A Hertha most a 14. a tabellán, előnye csupán egy pont az osztályozós, 16. pozícióban lévő Kölnnel szemben.A berlini városi rangadót vasárnap 18 órakor rendezik.

Legfrissebb hírek

Ez eddig nem a Bayern München nyara volt

Német labdarúgás
6 órája

Dupla Tízes: Gulácsiék maradnak, de mi folyik mégis Lipcsében?

Német labdarúgás
8 órája

A Serie A-ban az Inter, a Bundesligában a Bayern München az esélyes az Opta szerint

Olasz labdarúgás
Tegnap, 17:51

Egyetértenek a Bundesliga-edzők: megvédi bajnoki címét a Bayern München

Német labdarúgás
Tegnap, 13:07

Német Kupa: szétlövésben jutottak tovább Dárdaiék, megszenvedett Essenben a Dortmund

Német labdarúgás
2025.08.18. 21:21

Schäfer Andrásék fölényes győzelemmel jutottak tovább a Német Kupában

Német labdarúgás
2025.08.15. 20:13

BUNDESLIGA 2025–2026, EREDMÉNYEK, MENETREND, TABELLA

Német labdarúgás
2025.08.14. 13:23

Veszélyben Schäfer András helye az Unionban

Légiósok
2025.08.13. 09:46
Ezek is érdekelhetik