Bundesliga: Dárdai Pál elismerte, jobb volt az ellenfél

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.02.11. 21:48
Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője szerint labdarúgói nem játszottak elég jól ahhoz, hogy elkerüljék a vereséget – úgy véli, a Schalke megérdemelten nyerte meg 2–0-ra a szombati német bajnokit.

„Bár az első nagy helyzet előttünk adódott, összességében rosszul kezdtünk, keveset birtokoltuk a labdát az első félidőben – értékelt a lefújás utáni sajtótájékoztatón Dárdai Pál. – A szünet után változott a játék képe, de még így is a Schalke volt a jobb, el kell fogadnunk a vereség tényét. Az egyetlen pozitívuma a meccsnek, hogy idegenben is képesek voltunk kialakítani százszázalékos gólhelyzeteket. Más kérdés, hogy azokat jó lenne berúgni. A srácok mindent elkövettek, de fáradtan mozogtak, görcsösen, és a Schalke ezt kihasználta. Nem kérdés, hogy a Bayern elleni (jövő szombati) meccsig javulnunk kell.”Dárdai Pál. – A szünet után változott a játék képe, de még így is a Schalke volt a jobb, el kell fogadnunk a vereség tényét. Az egyetlen pozitívuma a meccsnek, hogy idegenben is képesek voltunk kialakítani százszázalékos gólhelyzeteket. Más kérdés, hogy azokat jó lenne berúgni. A srácok mindent elkövettek, de fáradtan mozogtak, görcsösen, és a Schalke ezt kihasználta. Nem kérdés, hogy a Bayern elleni (jövő szombati) meccsig javulnunk kell.”

„Öröm volt nézni a csapatom játékát. A góljainkat a legjobb pillanatokban szereztük. Jó kis hetünk volt!” – fogalmazott Markus Weinzierl, a Schalke edzője, utalván arra, hogy csapata a mostani siker előtt néhány nappal továbbjutott a Német Kupa nyolcaddöntőjéből.

Mint ismert, szerdán a Hertha nagy csatát és hosszabbítást követően, tizenegyespárbajban elvérzett a Dortmund otthonában vívott kupameccsen.

Legfrissebb hírek

Fiait és Schäfer Andrást sem félti a kihívásoktól Dárdai Pál

Német labdarúgás
5 órája

A világbajnoki szereplésért is hajtanak a német fiatalok a Bundesligában

Német labdarúgás
5 órája

A szokás rabjai – Malonyai Péter jegyzete

Német labdarúgás
5 órája

Kezdésnek ütős: Kane hármat, a Bayern hatot rámolt be a Lipcsének a Bundesliga nyitányán

Német labdarúgás
13 órája

Gulácsi Péter és Willi Orbán is mérföldkőhöz érkezik

Német labdarúgás
Tegnap, 8:34

Ez eddig nem a Bayern München nyara volt

Német labdarúgás
2025.08.21. 15:41

Dupla Tízes: Gulácsiék maradnak, de mi folyik mégis Lipcsében?

Német labdarúgás
2025.08.21. 13:17

A Serie A-ban az Inter, a Bundesligában a Bayern München az esélyes az Opta szerint

Olasz labdarúgás
2025.08.20. 17:51
Ezek is érdekelhetik