Hertha: „Nincs barátnőm. A labda áll hozzám a legközelebb”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.07.24. 11:07
A fenti kijelentéssel egyből belopta magát a berlini szurkolók szívébe Ondrej Duda, akit nagy reményekkel igazolt át a Dárdai Pál vezette Hertha.

A fővárosi klub 4.2 millió eurót, vagyis csaknem 1.3 milliárd forintot fizetett a középpályásért, aki a Nikolics Nemanját is foglalkoztató lengyel Legia Warszawától érkezett.

„Jelentős feladatok várnak rá” – mondta a magyar szakember a 21 éves szlovák játékosról, és kiemelte, a Hertha 4–2–3–1-es hadrendjében az irányító szerepét osztaná rá. A jövedelmét is ehhez igazították: a „Dudi” becenévre hallgató labdarúgó az első szezonjában egymillió eurót kereshet, a további négy évében pedig – merthogy ötre írt alá – fokozatosan többet és többet.

Nem jellemző a berliniekre, hogy ilyen mélyen belenyúlnak a pénztárcájukba, ám kényszerhelyzetben voltak, mert kiszemeltjüket tavaly az Inter vitte volna, most pedig a Fiorentina és a Roma ostromolta. A Herthának azonban mindenáron olyan fiatal labdarúgóra volt szüksége, aki tehetséges, sokoldalú – ráadásul nemzetközi tapasztalattal bír.

Csütörtökön ugyanis jelentős erőpróba vár Dárdai Pál játékosaira: az Európa-liga-selejtező harmadik fordulójában a dán Bröndbyvel mérik össze tudásukat. A szombati főpróba nem sok jóval kecsegtet, a Hertha 3–0-s vereséget szenvedett a holland AZ Alkmaartól, Duda a szünetben, 2–0-s állásnál állt be.

Legfrissebb hírek

Újabb játékos dőlt ki a Bayern védelméből: kiújuló sérülés miatt maródi a középhátvéd

Német labdarúgás
2 órája

Bundesliga: az Union fordított Freiburgban, Schäfer is beállt; nyert a Dortmund

Német labdarúgás
Tegnap, 19:40

Lőw Zsolt: A Bajnokok Ligájába kell vezetnem a Lipcsét

Német labdarúgás
Tegnap, 17:35

Lőw Zsolt lett a Lipcse új vezetőedzője – hivatalos

Német labdarúgás
Tegnap, 15:36

A Sky úgy tudja, a lipcseiek már tárgyalnak Lőw Zsolttal

Német labdarúgás
Tegnap, 14:03

A Bayern München nem hosszabbít Thomas Müllerrel – sajtóhír

Német labdarúgás
Tegnap, 12:27

Menesztették Gulácsi Péterék edzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
Tegnap, 10:58

Sané vezérletével nyert otthon a Bayern, két óriási gól is kellett a Werder kieli sikeréhez

Német labdarúgás
2025.03.29. 17:38
Ezek is érdekelhetik