Hertha: Dárdai munkája nem holmi kísérlet nálunk – Preetz

Vágólapra másolva!
2015.10.16. 15:50
Dárdai Pál Herthája a Schalkéhez látogat a német labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában szombaton. Míg az előző szezonban a berliniek számára a rangadók az élvonalban maradásért való küzdelmet jelentették, most igazi topmeccsre készülhetnek. A Hertha tavasza már ősszel megérkezett a dpa német hírügynökség cikke szerint.


„Óriásit léptünk előre futballtudásban és mentalitásban is” – mondta Dárdai, akiről a dpa megjegyezte, a legfontosabb láncszem a Hertha gépezetében.
„Óriásit léptünk előre futballtudásban és mentalitásban is” – mondta Dárdai, akiről a dpa megjegyezte, a legfontosabb láncszem a Hertha gépezetében.

Dárdai Pál vezetőedzői szerződése határozatlan idejű, ilyet még soha, senkivel kötött a berlini klub. Kezdetben csak egy évre szólt a megállapodás, ez a dpa szerint úgy nézett ki, mint egy kísérlet. „Szó sincs kísérletről – jelentette ki azonban Michael Preetz, a Hertha menedzsere. – Munkája meggyőzött minket, hogy ez működhet. Mindkét félnek ez az érdeke.”

Dárdai a Schalke elleni meccsről is beszélt: „Agresszívek leszünk, érvényre juttatjuk játékfilozófiánkat, és nem csak harcolunk meg futunk.” A hírügynökség hozzátette, ez a legfontosabb különbség az előző évadhoz képest, amikor gyakorlatilag minden energiájukat a védekezésbe fektették.

„Nem volt idő arra, hogy finomítsunk a dolgokon – mondta Preetz. – El kellett kerülnünk a kiesést. Nyáron Pál jól gazdálkodott az idővel. A csapat most már tud bátran, offenzívan, több labdatartással játszani. Meg akarjuk erősíteni a játékunkat. Az új labdarúgókkal a csapat is megváltozott. A visszatérők, mint például Alexander Baumjohann és Tolga Cigerci, további javulást jelentettek. Az új érkezők, Vladimir Darida, Mitchell Weiser, Niklas Stark és Vedad Ibisevic is bizonyítottak.”

Megerősödött önbizalommal a Hertha szeretné megtörni a Schalke elleni rossz sorozatot. A berliniek már kilenc éve várnak a győzelemre, és tíz éve pontot sem szereztek Gelsenkirchenben. „A következő lépés, hogy meg kell tanulnunk legyőzni a legfőbb riválisokat” – fogalmazott Dárdai Pál.

Legfrissebb hírek

Gulácsi ismét bekerült a Kicker álomcsapatába

Légiósok
2025.05.12. 08:03

A Leverkusen egy négyest kapott a Dortmundtól Xabi Alonso búcsúján

Német labdarúgás
2025.05.11. 21:26

Gulácsi szerint az egy pontnak is örülniük kell a Werder ellen

Német labdarúgás
2025.05.11. 16:24

A Gladbach ellen is nyert, és megünnepelte a bajnoki címet a Bayern München

Német labdarúgás
2025.05.10. 20:32

Gulácsi mindent védett Brémában, de a Lipcse nem lehet boldog a döntetlennel

Német labdarúgás
2025.05.10. 17:32

Lőw Zsolt a brémaiak ellen már számíthat Gulácsi Péterre

Német labdarúgás
2025.05.10. 09:36

A Wolfsburg Dárdai Bence nélkül ikszelt a nagyot küzdő Hoffenheimmel

Német labdarúgás
2025.05.09. 22:36

Willi Orbán is bekerült a Bundesliga legjobbjai közé az EA Sports FC-ben

Német labdarúgás
2025.05.09. 21:06
Ezek is érdekelhetik