Hertha: „Semmi extra” - Dárdai egy dologban nem hisz

Vágólapra másolva!
2015.05.19. 09:12
„Semmi extra” – mondta Dárdai Pál, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Hertha BSC vezetőedzője, mikor arról kérdezték, mit tervez a mindent eldöntő utolsó fordulóra. A magyar szakember szerint nincs miért izgulnia.

A Hertha az utolsó forduló előtt a Bundesliga tabellájának 13. helyét foglalja el, előnye három pont az utolsó előtti Hamburg előtt (a HSV-nek 12-vel rosszabb a gólkülönbsége, mint a berlini csapatnak). A közvetlen kiesésre egészen minimális az esélye Dárdai Pál együttesének, ám a 16., osztályozós helyre még lecsúszhat.

A magyar edző szerint ennek ellenére felesleges számolgatni, fiai hétvégén legyőzik a Hoffenheimet.

„Semmi extrával nem készülünk. A Frankfurt elleni találkozón tetszett, amit láttam, csupán annyi a dolgunk, hogy a hétvégén a helyzeteinket értékesíteni tudjuk. Garantálom, a mögöttünk álló csapatok szívesen cserélnének velünk, nem lehet kérdés, benn maradunk” – mondta Dárdai Pál csapata sajtótájékoztatóján.

„Sokan ilyenkor elviszik a csapatot edzőtáborozni, én ebben nem hiszek. Nem értem, mitől játszanának attól jobban a srácok, hogy három napig egy másik edzőközpontban tréningeznek. Remek helyen vagyunk, felkészülten vágunk neki a sorsdöntő találkozónak” – tette hozzá Dárdai.

A Hertha BSC szombaton 15.30 órakor a Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim otthonában lép pályára a Bundesliga utolsó fordulójában.

Legfrissebb hírek

A Bayern megállapodott a Liverpoollal Luis Díaz átigazolásáról – sajtóhír

Német labdarúgás
18 órája

Aranybányából ifitemető – Moncz Attila publicisztikája

Német labdarúgás
2025.07.25. 22:59

Hugo Ekitiké érkezését bejelentette a Liverpool – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.23. 20:33

Lisztes Krisztián és Fenyő Noah is elutazik a Frankfurttal az Egyesült Államokba

Német labdarúgás
2025.07.23. 09:43

Markus Krösche – egy üzleti zseni Frankfurtból

Német labdarúgás
2025.07.22. 15:18

A Bundesligán belül váltott klubot a Debrecen és a Diósgyőr egykori csatára

Német labdarúgás
2025.07.19. 17:38

Szalai Attila: Vissza akarok kapaszkodni a Fener-szintre

Légiósok
2025.07.18. 09:46

Ekitikével megállapodott a Liverpool, de a Frankfurttal még nem

Angol labdarúgás
2025.07.17. 16:23
Ezek is érdekelhetik