Bundesliga: Stieber Zoltán és Szalai Ádám is főszereplő volt

2015.04.25. 17:25
Stieber Zoltán két gólpasszt adott a Hamburgban (Fotó: AFP)
Stieber Zoltán két gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a kiesőzónából menekülni igyekvő Hamburg hazai pályán 3–2-re legyőzze az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának szombati játéknapján. Szalai Ádám szintén gólpasszal járult hozzá csapata, a Hoffenheim hannoveri győzelméhez (2–1).

STIEBER ZOLTÁN: KÉT GÓLPASSZ!

A HSV kilencfordulónyi nyeretlenség, zsinórban elveszített öt bajnoki terhével, a tabella utolsó helyén várta a szombatot, így finoman fogalmazva indokolt volt, hogy erősen kezdjen. A vezető gól a meccset végigjátszó Stieber Zoltán főszereplésével született meg a 11. percben: egy beadás után a magyar légiós lövése úgy pattant meg Ivica Olicon, hogy a kapus már nem tudott érdemben reagálni – a gólt a horvátnak adták (1–0).

ÍGY ÁLLNAK A KANADAI TÁBLÁZATON
Szalai Ádám – aki a 11. forduló óta nem játszott végig mérkőzést a Bundesligában, bár most volt a legközelebb hozzá, hiszen a 94. percben hozták le – szombati gólpasszával együtt négy gólnál és négy asszisztnál tart a német élvonal kanadai táblázatán. Stieber Zoltán ebben a szezonban először jegyzett két gólpasszt, a kanadai táblázaton pedig három góllal és három előkészítéssel áll.

A hamburgiak 595 perc után szereztek újra gólt a Bundesligában, s ha már megtették egyszer, megtették gyorsan még egyszer: Pierre-Michel Lasogga fejesével a 19. percben már 2–0-ra vezetett a HSV!

Az Európa-liga-indulásra hajtó Augsburg gyorsan szépített, sőt Tobias Werner a második játékrész derekán egyenlített is (2–2). Mielőtt azonban elhatalmasodott volna a rémület a hamburgi lelátón, újra magához ragadta a kezdeményezést a HSV: Stieber fejjel (!) játszott Lasogga elé, és a támadó nem habozott, a léc alá bombázott – mint kiderült, ez a gól győzelmet ért, méghozzá nagyon fontosat! 3–2

SZALAI ÁDÁM IS ELŐKÉSZÍTETT EGY GÓLT

Stieberhez hasonlóan Szalai Ádám is tagja volt csapata, a Hoffenheim kezdő tizenegyének, és a 83. percben egy nagyszerű labdaátvételt, majd cselt követően beadott, Sven Schipplock pedig befejelte a Hoffenheim győztes gólját a Hannover kapujába.

A bennmaradásért harcoló Hamburgnak nemcsak Szalaiék sikere jött jól, hanem az is, hogy két közvetlen rivális, a Stuttgart és a Freiburg nem bírt egymással.

Pierre-Emerick Aubameyang gólöröme (Fotó: AFP)

A DORTMUND ÖRÜLHET, A LEVERKUSEN NEM ANNYIRA

A tabella első felében jobb pozícióért harcoló csapatok közül a Dortmund jó napot zárt, hiszen Pierre-Emerick Aubameyang tizenegyesből lőtt góljával és Kagava Sindzsinek egy remek kontra végén elért találatával legyőzte a Frankfurtot, a Leverkusen azonban hiába vezetett nagyon sokáig Kölnben, a hajrában elveszített két nagyon értékes pontot. A Bayer hetes bajnoki győzelmi sorozatot sirat.

BUNDESLIGA 2.: SÉRÜLT MAGYAROK, VERGŐDŐ CSAPATOK

Simon Krisztián (1860 München) és Korcsmár Zsolt (Greuther Fürth) sérült, egyikük sem léphetett pályára, csapataiknak azonban jelenése volt: Simonék értékes pontot szereztek Düsseldorfban, Korcsmáréknak ugyanez nem sikerült Karlsruhéban – mindkét „magyar” klub a kiesés ellen harcol.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
30. FORDULÓ

Hamburg–Augsburg 3–2 (Olic 11., Lasogga 19., 71., ill. Bobadilla 25., To. Werner 69.)
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 2–0 (Aubameyang 24. – 11-esből, Kagava 32.)
Hannover–Hoffenheim 1–2 (Stindl 24. – 11-esből, ill. Modeste 2., Schipplock 83.)
Stuttgart–Freiburg 2–2 (Ginczek 24., Harnik 27., ill. Petersen 58., 85. – az elsőt 11-esből)
Köln–Bayer Leverkusen 1–1 (Finne 83., ill. Brandt 60.)