Bundesliga: idegenben üttötte ki a Schalke a Stuttgartot

2014.12.06. 17:24
Choupo-Moting (jobbra) triplázott a Stuttgart ellen (Fotó: Reuters)
A német Bundesliga 14. fordulójában a Schalke idegenben 4–0-ra legyőzte a VfB Stuttgartot, míg a tabella második helyén álló Wolfsburg a Hannover otthonában nyert.

Már az első percben megszerezte a vezetést a Schalke, Maxim Choupo-Moting révén. A német támadó a mérkőzés folyamán triplázott, rajta kívül még Max Meyer talált be.A VfB azok után kapott négy gólt, hogy a múlt héten a Freiburg ellen ugyanennyit szerzett, a Dortmund pénteki győzelme után pedig valószínűleg sereghajtóként zárja a fordulót.

A tabella második helyén álló Wolfsburg a Hannoverhez látogatott. A 4. percben Kevin De Bruyne góljával vezettek a vendégek, de a szünet előtt Joselu egyenlített. A második játékrészben a „farkasok” ismét megszerezték a vezetést, majd növelték előnyüket: előbb Bas Dost, majd Maximilian Arnold talált be.

A Mönchengladbach gólzáporos mérkőzésen győzte le hazai pályán a Herthát. A találkozón volt egy „testvérpárharc”: a hazaiaknál Raffael kezdőként 65 percet játszott és gólt szerzett, a vendégeknél Ronny a 29. percben állt be – előbbi örülhetett a végén.

Az Augsburg fordítani tudott a Köln otthonában, a Paderborn pedig a 89. percben egyenlített a Freiburg ellen.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hertha 3–2 (Jantschke 9., Raffael 53., T. Hazard 83., ill. Schieber 45., Kalou 92. – 11-esből)
Hannover–Wolfsburg 1–3 (Joselu 45+1., ill. De Bruyne 4., Dost 69., Arnold 85.)
VfB Stuttgart–Schalke 0–4 (Choupo-Moting 1., 21., 61., Meyer 10.)
1. FC Köln–Augsburg 1–2 (Ujah 13., ill. Djurdjics 53., Esswein 90.)
Paderborn–Freiburg 1–1 (Kachunga 89., ill. Darida 18. – 11-esből)