Lewandowski hármat, a Dortmund hatot hintett

2013.11.01. 20:29
Az előző BL-kiírásban döntős Borussia Dortmund a VfB Stuttgartot látta vendégül a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának nyitó meccsén. Hiába szerzett vezetést a vendégcsapat, a mesterhármast elérő Lewandowski vezetésével a Dortmund könnyedén zúzta szét a Stuttgartot.

Robert Lewandowski a második mesterhármasát ünnepelte a Bundesligában (Fotó: Reuters)

A mérkőzés előtt önbizalommal teli dortmundiak várták a Stuttgartot, és ezt az önbizalmat az sem ingatta meg, hogy a Dortmundnak nem valami jó a mérlege a Stuttgart ellen. A legutóbbi 90 meccsük mérlege: 29 dortmundi győzelem, 23 döntetlen és 38 stuttgarti siker volt. Viszont az eddigi utolsó Stuttgart-győzelmet 2010. január 31-én jegyezhették fel, azóta nem sok babér termett a sváboknak.

A Dortmund úgy kezdett, hogy az óvatoskodást mellőzve nekiugrott a sváboknak. Helyzetekkel, lövésekkel jelezték, hogy ki az úr a háznál. Ehhez képest a 13. percben mégis a Stuttgart szerzett vezetést, ami nem is volt előzmények nélküli, hiszen két veszélyes vendégakció is megelőzte a gólt.

A jobb oldalról érkezett Maxim szöglete, Hummels aláfutott a labdának, Haggui pedig senkitől sem zavartatva, 7 méterről a jobb fölső sarokba fejelt. Sahin ugrott ugyan, de a feje és a léc között éppen volt egy kis rés, ott fért be a Stuttgart vezető gólja. 0–1

Szép gól volt, de ez egyben ébresztőt is fújt a Dortmundnak. Összeszedték magukat, és újra nekiestek a vendégeknek. Elsősorban Blaszczykowski oldalán, a jobb oldalon veszélyeztettek, de az egyenlítés mégis egy bal oldali szöglet után érkezett.

A 19. percben a bal oldalról érkezett a szöglet, amelyre a görög védő, Szokratisz érkezett a legjobb ütemben, és Szakai mellett 8 méterről a hálóba fejelte a hazai csapat egyenlítő gólját. 1–1

A lendületben maradt sárga-feketék még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, és szó szerint állva hagyták a svábokat. Ennek eredménye aztán már a 22. percben meglátszott, hiszen ekkor már a Dortmund vezetett.

Történt, hogy Reus indult meg a tizenhatos felé, ketten sem tudták szerelni, így 15 méterről, kissé balról a bal alsó sarokba lőtte a Dortmund vezető gólját. 2–1

Ezután kicsit visszavettek a csapatok az első félidő félelmetes iramából, majd különösebb helyzetek nélkül leperegtek a percek. Még a félidő vége előtt volt egy tizenegyesgyanús eset a dortmundi tizenhatoson belül, de a bíró nem adta meg, így egygólos hazai vezetéssel térhettek pihenőre a felek.

A MÁSODIK FÉLIDŐ

Az első tíz percben altatott a Dortmund, többet támadott a Stuttgart, helyzetet is kialakított, de a gólt, mit gólt, gólokat... a hazaiak lőtték.

Az 54. percben óriási tumultus végén már úgy látszott, hogy sikerül a sváboknak fölszabadítaniuk, amikor is egy visszafejelt labdát Reus vett le a tizenegyespont környékén, háttal a kapunak, majd sarokkal akart gólt lőni, de így lett jó a passz Lewandowskinak, aki 8 méterről bevágta a harmadik gólt. 3–1

És szinte a következő támadásból már bent volt a negyedik is. Az 56. percbenLewandowski rázta le magáról Szakait, majd betört a tizenhatoson belülre, és a kifutó Ulreich mellett elpöccintette a labdát, amely a bal sarokban kötött ki. 4–1

Támadásban maradt a Dortmund, nem lazítottak a játékosai egy percet sem, ennek pedig egy klasszikus mesterhármas lett az eredménye. A 72. percben Blaszczykowski került helyzetbe Lewandowski labdájával, jobbal lőtt 9 méterről, kissé jobbról, de Ulreich csak beleérni tudott, kezéről a kapufára pattant a labda, amely az érkező Lewandowski elé perdült, aki közelről a hálóba pofozta saját maga harmadik gólját. Ez bizony mesterhármas! 5–1

A Stuttgart lényegében feladta, de a Dortmundnak még ennyi sem volt elég, hiszen bár több lehetősége is adódott, a 81. percben csak berúgta a hatodikat. Weidenfeller indította Blaszczykowskit, aki a meginduló Lewandowskihoz játszott. Aháromgólos csatár meglátta a jobb oldalon érkező Aubameyangot, aki az ötös sarkán gyengén találta el a labdát, de éppen így lett jó, mert átemelte a nyújtózkodó Ulreichen, és bepottyant a hálóba a hatodik dortmundi gól. 6–1

Nagy kedvvel, jól játszott a hazai csapat, szép gólokat szerzett, és jól melegített az Arsenal elleni szerdai BL-meccsre.

Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 6–1