Rosszul sikerült a Bayern BL-főpróbája

2010.03.27. 17:35
Elbukott a Bayern a Stuttgart ellen (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában a Bayern München hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a VfB Stuttgarttól. A bajnok Wolfsburg gyengén játszott a Mainz ellen, azonban Edin Dzeko klasszisának köszönhetően begyűjtötte a három pontot.

Annak ellenére, hogy a Stuttgart ellen fontos mérkőzés várt a Bayern Münchenre, Louis van Gaal, a bajorok vezetőedzője már a jövő hétre is gondolt: mivel kedden a Manchester United érkezik az Allianz Arenába, a holland szakember csak a kispadra ültette csapata két legnagyobb sztárját, Franck Ribéryt és Arjen Robbent.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a Bundesliga 2009–2010-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Schalke elleni Német Kupa-elődöntőben győztes gólt szerző holland helyén Danijel Pranjic kapott helyet a kezdőcsapatban, és meg is hálálta a mester bizalmát: a 32. percben ő jegyezte a gólpasszt honfitársa, Ivica Olic találatánál. Ennek ellenére a hazaiak nem mehettek előnnyel a szünetre, mivel szerencsés körülmények között egyenlített a VfB. Christian Träsch 24 méterről lövésre szánta el magát, labdája megpattant Holger Badstuberen, így Hans-Jörg Buttnak esélye sem volt a hárításra.

Talán emiatt döntött úgy Van Gaal, hogy pályára küldi a német sajtó által csak „Robbery"-nek becézett kettőst a bajorok gólját összehozó Pranjic, Olic páros helyén. Azonban hiába érkeztek a klasszis szélsők, a svábok szereztek újabb gólt. Az 50. percben Ribéry nem támadta meg Cacaut, a támadó így a kapu elé ívelhette a labdát. Butt elnézte a helyzetet, a hosszú oldalnál érkező Marica pedig egy méterről a hálóba fejelt.

A folytatásban a bajoroknak nem sikerült az egyenlítés (ráadásul Robben a hajrában meg is sérült), így a Stuttgart elrontotta a Bayern BL-főpróbáját, és a Schalke egy esetleges győzelemmel átveheti a vezetést a bajnokságban.

Szalai Ádám ismételten a Mainz kezdőcsapatában kapott helyet, és az első félidőben egy szögletet követően fejjel veszélyeztetett, de próbálkozása jócskán a Wolfsburg kapuja felett hagyta el a játékteret. A sérülése után lábadozó Lőw Zsoltot nélkülöző újonc egyébként mezőnyfölényben játszott a bajnok ellen, igaz, nagy helyzeteket nem tudott kialakítani.

ARJEN ROBBEN JÁTÉKA KÉRDÉSES AZ MU ELLEN
Lehet, hogy Arjen Robben nem léphet pályára a Manchester United elleni keddi Bajnokok Ligája negyeddöntőn, mert szombaton kisebb sérülést szenvedett. A holland szélső, Franck Ribéryvel együtt, csak a félidőben lépett pályára a Bayern München Stuttgart elleni mérkőzésén. A holland középpályásnak azonban a meccs hajrájában meghúzódott a bal vádlija, ezért lehetséges, hogy ki kell hagynia a Manchester United elleni keddi Bajnokok Ligája-mérkőzést.

A Wolfsburg a folytatásban sem találta magát, így megérdemelt lett volna a hazaiak vezető gólja, azonban kimaradtak a helyzetek, például Szalai hét méterről nem tudott a „farkasok" kapujába fejelni. Az elpuskázott lehetőségek megbosszulták magukat, ugyanis a hajrában megvillantotta klasszisát Edin Dzeko, és két góljával eldöntötte a három pont sorsát.

A Borussia Dortmund és a Hertha BSC számára is kulcsfontosságú volt a győzelem megszerzése szombat délután, igaz, eltérő okokból. A BVB még nem tett le a Bajnokok Ligáját érő helyek valamelyikének megszerzéséről, a berliniek számára pedig már minden meccs élet-halál kérdése a bennmaradásért folytatott harcban. Ami a magyar légiósokat illeti, Hajnal Tamás a szünetben, Dárdai Pál a 80. percben állt be csereként, előbbi játékos a 81. percben sárga lapot kapott. A gól nélküli győzelemmel igazán egyik csapat sem lehet elégedett.

A Werder Bremen és a Köln is háromgólos előnyre tett szert már az első félidőben, igaz, a folytatás már eltérően alakult a két meccsen: a „kecskések" rúgtak még egyet, míg a brémaiak némiképp kiengedtek, engedték egy gólra felzárkózni a Nürnberget – végül azonban mindkét csapat begyűjtötte a három pontot.

BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Bayern München–Stuttgart 1–2 (Olic 32., ill. Träsch 41., Marica 50.)
Hannover–Köln 1–4 (Cherundolo 81., ill. Tosics 12., 71., Petit 20., Novakovic 28. – 11-esből)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 0–0
Mainz–Wolfsburg 0–2 (Dzeko 83., 90.)
Werder Bremen–Nürnberg 4–2 (Mertesacker 1., 20., Borowski 36., Fritz 90., ill. Frantz 47., Chuopo-Moting 63. – 11-esből)