Dárdai Pál góljának köszönhetően ismét a Hertha vezeti a bajnokságot

2009.02.28. 17:31
A Bundesliga 22. fordulójának szombati játéknapján Dárdai Pál győztes gólt szerzett a Hertha BSC színeiben az utolsó helyezett Borussia Mönchengladbach ellen. A sikerrel a berliniek ismét átvették a vezetést a tabellán – ehhez az is kellett, hogy a Hoffenheim csak gól nélküli döntetlenre legyen képes a Hajnal Tamással felálló Borussia Dortmund otthonában.
Dárdai Pál (középen) fogadhatta a csapattársak gratulációját
Fotó: Imago (archív)

A DORTMUND VINNÉ SZALAIT

Német sajtóértesülések szerint a Hajnal Tamást is foglalkoztató Borussia Dortmund szeretné megszerezni a Real Madrid magyar válogatott csatárát, Szalai Ádámot. A Stuttgarter Nachrichten című német lap információi szerint a Borussia vezetői már megkezdték az egyeztetéseket Szalaival, de Pedrag Mijatovic, a királyi gárda sportigazgatója szerint nem áll szándékukban eladni a magyar támadót.
A Hertha BSC azzal a tudattal fogadhatta a tabella utolsó helyén álló Mönchengladbach együttesét a Bundesliga 22. fordulójában, hogy egy győzelemmel (és a Hoffenheim esetleges dortmundi botlásával) ideiglenesen átveheti a vezetést a bajnoki táblázaton.

A Dárdai Pállal a kezdőcsapatban felálló berliniek ennek megfelelően a 28. percben meg is szerezték a vezetést Andrij Voronin révén. Az ukrán csatár Cicero nagyszerű indítása után már csak Logan Bailly kapussal állt szemben, és nem is hibázta el a ziccert.

A félidő vége előtt egy perccel pedig már kétgólosra nőtt a hazaiak előnye, Dárdai Pál jóvoltából. A magyar válogatott középpályása (akinek az első negyedóra végén is volt egy veszélyes távoli próbálkozása) 14 méterről, laposan lőtte ki a jobb alsó sarkot. Hiába voltak a Borussiának is lehetőségei, az „Öreg Hölgy” az első félidőben kíméletlenül kihasználta a vendégek hibáit, így teljesen megérdemelt volt a Hertha kétgólos vezetése.

A második félidőben Michael Bradley révén tizenegyesből ugyan szépített a Mönchengladbach, de kiegyenlítenie végül nem sikerült: Dárdai Pál találatának köszönhetően így ismét a berlini csapat vezeti a Bundesligát.

A szombati játéknap rangadója a Dortmund–Hoffenheim mérkőzés volt, és a hazai pályán játszó sárga-feketéknek volt is miért visszavágniuk: az őszi körben az újonc 4–1-re verte meg az akkor Hajnal Tamás nélkül felálló BVB-ét.

A magyar válogatott középpályása ezúttal már a kezdőcsapat tagja volt, és többször is veszélyeztette a vendégek kapuját. Az első félidő hajrájában kevéssel célzott a bal sarok mellé, majd az 59. percben a Hoffenheim kapuját védő Daniel Haas majdnem bevédte 17 méterről leadott lövését.

Ugyanakkor a vendégek előtt is adódott gólszerzési lehetőség, Szalihovic korai szabadrúgása például csak centikkel kerülte el Roman Weidenfeller kapuját – a BVB kapusa már verve volt. Gólra azonban hiába várt a Signal Iduna Park közönsége: a találkozó 0–0-val ért véget, a Dortmund így tizenkettedik döntetlenjét könyvelhette el a bajnokságban.

A találkozó krónikájához tartozik még, hogy mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a mérkőzést, a 78. percben ugyanis Tobias Weist és Sebastian Kehlt is kiállították, Hajnal Tamást pedig egy perccel később cserélte le edzője.

A Bayer Leverkusen meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett a Hannover vendégeként – a „gyógyszergyáriak” a kispadra nevezték Király Gábort.

BUNDESLIGA

22. FORDULÓ
Bochum–Cottbus 3–2 (Epallé 12., Fuchs 54., Pfertzel 80. –11-esből, ill. Ilijev 2., Jula 50.)
Dortmund–Hoffenheim 0–0
Frankfurt–Schalke 1–2 (Fink 81., ill. Rafinha 39., Westermann 83.)
Hannover–Leverkusen 1–0 (Bruggink 33.)
Hertha–Mönchengladbach 2–1 (Voronin 28., Dárdai 44., ill. Bradley 69. – 11-esből)