Hajnal Tamás gólt lőtt, csapata azonban kikapott a Hamburg vendégeként

2008.11.08. 17:37
A Bundesliga 12. fordulójában a Hamburg otthonában kapott ki a Hajnal Tamást végig soraiban tudó Borussia Dortmund: a magyar légiós gólt is szerzett, ez azonban csak a szépítésre volt elég. A Leverkusen háromgólos előnyt tékozolt el a Karlsruhe vendégeként, és a Werder Bremen sem bírt a Bochummal.
Hajnal gólja nem ért pontot
Fotó: Reuters

Egy magyar játékos szereplését követhettük figyelemmel a német labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján: Hajnal Tamás és csapata, a Borussia Dortmund a Hamburg otthonába látogatott. (A németországi magyar légiósok közül Huszti Szabolcs már pénteken a pályán volt a Hannover kölni veresége alkalmával, Dárdai Pál és Lőw Zsolt csapata pedig vasárnap játszik.)

Nem indult jól a találkozó a vendégek szempontjából, ugyanis a 12 héttel korábban éppen Dortmundból Hamburgba költöző Mladen Petric megszerezte a vezetést a HSV-nak. A bekapott gól utáni zavarodottság hamar eltűnt a BVB játékából, ezt többek között Neven Subotic 25 méteres kapufája is jelezte.

Az első fél óra végén azonban ismét a Hamburg volt eredményes, ismét egy horvát támadó révén: ezúttal Ivica Olic mattolta Roman Weidenfeldert. Kettő nullás hazai vezetéssel mehettek tehát pihenőre a csapatok – a Hamburg a mezőnyben nem nőtt a Borussia fölé, az adódó lehetőségeket azonban kegyetlenül kihasználta, három nagy helyzetéből kettőt gólra váltott.

A második félidő harmadik percében Hajnal Tamás révén szépített a BVB: a magyar válogatott középpályás érkezett a legjobb ütemben a Diego Klimowicz fejese után kipattanó labdára, és közelről a kapuba lőtt.

A magyar játékos ezek után is nagy kedvvel játszott, több veszélyes távoli lövést is eleresztett, de újabb gólt már nem sikerült szereznie, mint ahogy csapattársainak sem: a végeredmény 2–1-es hazai siker.

Gólgazdag mérkőzést vívott egymással a Karlsruhe és a Bayer Leverkusen. A gyógyszergyáriak már 3–0-ra is vezettek (sőt, ekkora előny megszerzéséhez csak 24 percre volt szükségük), de a végén mégis izgalmas lett a végjáték. A Karlsruhe ugyanis nem adta fel a mérkőzést, és a 76. percben már 3–3-as döntetlen volt az állás – izgalmas találkozón igazságos a pontosztozkodás.

A Werder Bremen meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott a VfL Bochum vendégeként.

A Borussia Mönchengladbach a fiatal tehetség, Marko Marin vezérletével győzött a Bielefeld ellen, a német nagyválogatott kapuján dörömbölő játékos szerezte csapata mindkét gólját.

A wolfsburgi „farkasok” Grafite mesterhármasának köszönhetően intézték el az Energie Cottbust: a 83. percben lecserélt brazil támadót vastapssal búcsúztatta a Volkswagen Arena közönsége.

BUNDESLIGA

12. FORDULÓ
A SZOMBATI PROGRAM
Hamburg–Dortmund 2–1 (Petric 9., Olic 33., illetve Hajnal 48.)
Wolfsburg–Cottbus 3–0 (Grafite 36. – 11-esből, 55., 80.)
Bielefeld–Mönchengladbach 0–2 (Marin 6., 80.)
Bochum–Bremen 0–0
Karlsruhe–Leverkusen 3–3 (da Silva 37., Sebastian 60., Iashvili 76., illetve Helmes 1., Kiessling 17., Kadlec 24.)