A Werder Bremen egy hónap után győzött újra, a Hertha ellen

2008.04.05. 17:50
A Bundesliga 27. fordulójában a Werder Bremen egy hónap után győzött újra a Hertha vendégeként. A Hamburg a Stuttgarttól kapott ki, és ezzel a tabellán a Schalke mögé került, mert Kurányiék begyűjtötték a három pontot a Rostock ellen.
Tim Borowski (jobbra) góljával nyert a Werder
Fotó: Reuters

A bajnokságban ötödik helyen álló Werder Bremen a Dárdai Pál nélkül felálló Hertha BSC-hez látogatott. A vendégek már az első percben vezettek a svéd Rosenberg góljával, de erre korán válaszolni tudott a berlini együttes.

André Lima már a kilencedik percben egyenlített. A brazil csatárnak ez volt a második találata a fővárosiak színeiben.

A kezdeti találatok után a 72. percig nem született újabb gól, de ekkor Tim Borowski eldöntötte a három bajnoki pont sorsát. Dárdai Pál a 78. percben lépett pályára.

A Werder egy hónap után győzött először, azt követően, hogy a hét közben komoly számonkérésben részesültek a futballisták.

A címvédő, a forduló előtt hatodik helyen álló Stuttgart a második Hamburgot fogadta, és győzte le Hilbert góljával

A HSV-nek még sokba kerülhet ez a zakó, mert ha a Bayern München holnap legyőzi hazai pályán a Bochumot akkor a két csapat között 10 pontosra nőhet a különbség. Arról nem is beszélve, hogy a Schalke megverte a Bochumot, így Kurányiék megelőzték a Hamburgot.

A „magyar csapatok” mindegyike vereséget szenvedett. Huszti ugyan gólpasszt adott a Hannoverben, de csapata így is 3–2-re kikapott Wolfsburgban. A magyar középpályás végigjátszotta a találkozót.

Ugyancsak végig pályán volt Hajnal Tamás a Karlsruhéban, de együttese egy 90. percben bekapott góllal maradt alul a Bielefeld otthonában.

BUNDESLIGA

27. FORDULÓ
Arminia Bielefeld–Karlsruhe 1–0 (Kampantaisz 91.)
Hertha–Werder Bremen 1–2 (André Lima 10., ill. Rosenberg 1., Borowski 73.)
Schalke–Hansa Rostock 1–0 (Halil Altintop 52.)
Stuttgart–Hamburg 1–0 (Hilbert 20.)
Wolfsburg–Hannover 3–2 (Dejagah 20., 71., Marcelinho 29., ill. Bruggink 27., Stajner 79.)
Frankfurt–Nürnberg 1–3 (Fink 3. ill. Hariszteasz 18., Vittek 49., Misimovics 83.)