Pontokat vesztett a Bayern München az 1. Fc Nürnberg otthonában

2008.03.29. 18:15
Legutóbbi idegenbeli mérkőzésén a Bayern 2-0-ra kikapott a Cottbustól és láthatóan nem szerettek volna még egy hasonló bakit a bajorok, így a nekiugrottak a kieső helyen álló Nürnbergnek már a találkozó elején. A győzelmet azonban nem tudták megszerezni.
Franck Ribery (jobbra) továbbra is szárnyal: ezúttal gólpsszt adott
Foró: Reuters

A vendégek kezdeti támadásai azonban nem hoztak gólt, a Nürnberg pedig hamar kijött a szorításból. A cseh támadó, Jan Koller révén többször helyzetbe is kerültek a hazaiak.

Nem kímélték egymást a csapatok, a játékvezető már az első félidőben kiosztott négy sárga lapot. Kettőt a hazaiaknak, kettőt pedig a vendégeknek.

A 44. percben megszerezte a vezetést a Nürnberg: a bosnyák Zvjezdan Misimovic lövése kötött ki Oliver Kahn kapujában.

A szünetben az Bayern trénere, Ottmar Hitzfeld egy Klose-Podolski cserével próbálta javítani csapata támadójátékát, és nem is volt rossz a váltás: a válogatott csatár előtt több lehetőség is adódott a második félidőben.

Ezek közül az egyiket ki is használta Podolski, miután Frank Ribéry álompasszát váltotta gólra a 81. percben. Ezzel a találattal alakult ki az 1-1-es végeredmény.

Meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Werder Bremen. A Duisburg már 2-0-ra is vezetett egy félidő után, és a második játékrészben is csak egy Diego-gólra futotta a brémaiak erejéből. (1-2)

A nap másik győzelmét az Eintracht Frankfurt aratta Kießling és Mantzios góljaival, mégpedig a Bayer Leverkusen elleni idegenbeli rangadón. (0-2)

Hajnal Tamás végig pályán volt a Karlsruhe csapatában a Shalke 04 elleni rangadón. A találkozón nem esett gól.

Ugyancsak döntetlent hozott a Dortmund bochumi vendégjátéka, itt azonban már nem volt hiány a gólokból: már a harmadik percben vezetést szerzett a Bochum Christoph Dabrowski találatával, a kilencedik percben pedig már 2-0 volt a hazaiak javára Benjamin Auer gólja után.

Még az első félidőben azonban egyenlített a Dortmund: Sebastian Kehl és Mladen Petric is fejjel volt eredményes és mindketten Dede passza után. (2-2)

Az első játékrész mégis 3-2-es hazai vezetéssel zárult, mert Auer másodszor is bevette a Dortmund kapuját.

A második játékrész már csak egy gól hozott, azt pedig a vendégek szerezték. Tinga lövésével alakult ki a 3-3-as végeredmény.

BUNDESLIGA

26. FORDULÓ
1. FC Nürnberg – Bayern München 1:1 (Misimovic 44. ill. Podolski 81.)
Karlsruher SC – FC Schalke 04 0:0
Werder Bremen – MSV Duisburg 1:2 (Diego 58. ill. Grlic 32., Ishiaku 42.)
Bayer Leverkusen – E. Frankfurt 0:2 (Kießling 24., Mantzios 91.)
VfL Bochum – Borussia Dortmund 3:3 (Dabrowski 3., Auer 9., 42. ill. Kehl 37., Petric 39., Tinga 64.)
Hamburger SV – Arminia Bielefeld 1:1 (Guerrero 82. ill. Bollmann 72.)