Hajnal Tamás gólt szerzett, döntetlen a „magyar rangadó”

2008.02.09. 17:36
Döntetlennel végződött a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának „magyar rangadója”, a Hannover-Karlsruhe találkozó. Mind Huszti Szabolcs, mind Hajnal Tamás végig a pályán volt, utóbbi gólt is szerzett. Dárdai Pál csereként állt be a Stuttgartban diadalmaskodó Herthába.
Hajnal Tamás gólt szerzett
Imago
Imago

Magyar rangadót rendeztek Hannoverben, ahol a hazaiak a Karlsruhét fogadták. Az alsó-szászországiaknál Huszti Szabolcs, a vendégeknél pedig Hajnal Tamás a kezdőben kapott helyet.

A két magyar közül Huszti vétette magát észre elsőként, ugyanis a 28. percben sárga lappal büntette a játékvezető az Eichner elleni belépőjét. A másik oldalon Hajnal előtt nyílhatott volna ígéretes helyzet, ám Bruggink szabálytalankodott vele a tizenhatos vonala előtt. Így azonban ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást a következő szezonban már Dortmundban futballozó középpályás, de Enke hárítani tudott.

A Hannover a félidő lefújása előtt szerezte meg a vezetést, Bruggink szabadrúgása után Hanno Balitschhoz került a labda, a középpályás pedig Markus Miller hálójába lőtt ballal.

Egy óra játék után sikerült fordítania a KSC-nek: előbb a 61. percben Görlitz beadását Joshua Kennedy bólintotta Vinicius mellett a hálóba, majd a 64. percben jött Hajnal, aki Eichner visszapasszolt labdáját lőtte nyolc méterről a hálóba.

A Hannover a lefújás előtt még sikerrel megmentette az egyik pontot, miután Rosenthal 20 méteres lövését nem tudta védeni Miller. Mind Huszti, mind Hajnal végigjátszotta a meccset.

Dárdai Pált ezúttal kihagyta a kezdőcsapatból Lucien Favre mester, a magyar középpályás a kispadon kezdte a Stuttgart elleni meccset. Pantelics már a hetedik percben megszerezte a vezetést, és Mario Gomez ugyan a 40. percben egyenlített, de a berliniek szerb csatára a 45. percben újra csapatát jutatta előnyhöz.

Szünet után Raffael is betalált, a brazil támadó Mineiro remek passzát váltotta gólra, ezzel eldőlt a meccs. Dárdai a 67. percben került pályára, Gojko Kacsart váltotta.

Rangadót vívott egymással a Leverkusen és a Hamburg, a vendégek szerezték meg a vezetést a 28. percben, ekkor Rafael van der Vaart vette be a Bayer hálóját. A 60. percben egy szöglet után egyenlítettek a gyógyszergyáriak, Tranquillo Barnetta szögletét Manuel Friedrich fejelte a hálóba.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

19. FORDULÓ
Leverkusen - Hamburg 1-1 (M. Friedrich 60. ill. Van der Vaart 28.)
Stuttgart - Hertha 1-3 (Gomez 40. ill. Pantelics 7., 45., Raffael 49.)
Hannover - Karlsruhe 2-2 (Balitsch 44., Rosenthal 87. ill. Kennedy 61., Hajnal 64.)
Bochum - Cottbus 3-3 (Ipsa 7.-öngól, Sestak 42., Auer 68. ill. Papadopulosz 45., Skela 69., Jelics 79.)
Nürnberg - Rostock 1-1 (Koller 19. ill. Rahn 28.)
Wolfsburg - Duisburg 2-1 (Schäfer 36., Grafite 54. ill. Niculescu 26.)