Sammer: Akár a Regionalligában, csak játsszon Lukas Podolski!

Vágólapra másolva!
2008.01.25. 14:42
Matthias Sammer, a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) sportigazgatója úgy nyilatkozott Münchenben, hogy a Bayern csatárának, Lukas Podolskinak játékban kell lennie a nyári Európa-bajnokság előtt. Az egykori klasszis futballista szerint még az is jó megoldás, ha a német harmadosztályban szereplő amatőrcsapatban lép pályára.
Lukas Podolski (balra) általában csak csereként kap lehetőséget
Imago
Lukas Podolski (balra) általában csak csereként kap lehetőséget
Lukas Podolski (balra) általában csak csereként kap lehetőséget
Imago
Lukas Podolski (balra) általában csak csereként kap lehetőséget

A Bayern München vezetői kijelentették, semmiképpen sem adják el Lukas Podolskit. A válogatott futballista nem fér be a kezdőcsapatba, Ottmar Hitzfeld inkább a Miroslav Klose, Luca Toni kettősnek szavaz bizalmat.

Korábban Wolfgang Overath, a Köln elnöke jelezte, hogy szívesen visszahoznák az egykori kedvencet, de a Bayern elzárkózott az ajánlattól.

A válogatottnak viszont arra lenne szüksége, hogy a fiatal játékos játékban legyen a kontinenstorna előtt, és a DFB sportigazgatója, Matthias Sammer egy lehetséges megoldást is felvetett.
„Játsszon inkább a Regionalligában szereplő amatőrcsapatban, csak játékban legyen” – véli Sammer. – „A legfontosabb, hogy hetente legalább egy meccsen futballozzon.”

Sammer hozzátette, hogy a DFB nem gyakorolhat nyomást Ottmar Hitzfeldre, hogy a kezdőbe tegye Podolskit, hiszen azt az edző joga eldönteni, hogy kit szerepeltet, és a szövetség ezt tiszteletben tartja.

A Bayern második csapata a Regionalliga déli bajnokságában jelenleg a nyolcadik helyet foglalja el a 18 csapat közül.

Lukas Podolski két alkalommal lépett pályára az őszi szezonban az amatőrcsapatban: augusztus 18-án az Unterhaching elleni gólnélküli döntetlenre végződött meccsen a 76. percben cserélték le, nyolc nappal később – amikor hazai pályán 1-0-ra kikaptak a Stuttgarter Kickerstől – a szünetben kapta le őt Hermann Gerland.

Az élvonalbeli pontvadászatot vezető csapatban 11 bajnokit játszott a 44-szeres válogatott futballista, de gólt nem szerzett.
Legfrissebb hírek

Felkészülés: a Bayern Svájcban, a Real Madrid Ausztriában nyert

Minden más foci
10 órája

„A kluboknak erőt kell mutatniuk!” – Rummenigge szerint a játékosok túl nagy hatalmat kapnak

Német labdarúgás
2025.08.11. 14:30

Felkészülés: csúnyán elpáholta a Tottenhamet a Bayern

Minden más foci
2025.08.07. 20:46

Bayern: megműtütték Pavlovic szemgödrét, több hetes kihagyás vár rá

Német labdarúgás
2025.08.02. 14:20

Gyász: elhunyt a Bayern kapusának a fia

Német labdarúgás
2025.08.01. 21:39

Bayern München: Musiala az év végén térhet vissza

Német labdarúgás
2025.07.31. 17:31

Luis Díaz a Liverpooltól a Bayern Münchenhez szerződött – hivatalos

Német labdarúgás
2025.07.30. 10:17

Thomas Müller folytatja a pályafutását – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.07.22. 16:04
Ezek is érdekelhetik