Alázat, tisztelet – ezek nélkül nem lehet a csúcsra jutni; Zachariassen kipróbálhatta magát középcsatárként

S. T. J.S. T. J.
Vágólapra másolva!
2024.08.09. 23:13

A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk:

 

„Az úszás, a saját munkájuk iránt mérhetetlen alázattal, irántam mérhetetlen tisztelettel vannak. Olyan emberek, akik minden pillanatban mindent megtesznek azért, hogy a sportban elérjenek valamit. Sokan beszélnek erről, meg arról, milyen életet élnek azért, hogy eredményesek legyenek, de az alázatot ezzel párhuzamosan nem mindig látjuk, pedig szerintem ez kell ahhoz, hogy sportolóként felérj a csúcsra. Adomány, hogy ez a két fiú ilyen alázatos. Igazi példaképpé válhatnak” – mondta Szokolai László, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid edzője a tanítványairól

Jól mutatkozott be a Puskás Akadémia a Konferencialigában: Mikael Soisalo hajrában szerzett góljával győzött az Ararat-Armenia vendégeként. A sikerhez elengedhetetlenül szükség volt arra, hogy Pécsi Ármin jó teljesítményt nyújtson a kapuban. „Az Ararat játékosai lőttek mindenhonnan, a támadásaikat nem próbálták helyzetig kijátszani, amint volt egy kis helyük, azonnal vállalkoztak” – mondta lapunknak a 19 éves kapus. A Puskás Akadémia 2022. július 28-án ugyancsak a Konferencialigában játszott a Vitória Guimaraes ellen. Pécsi Ármin már akkor is ott volt a Pancho Arénában, tartalékként ülte végig a meccset.

A Midtjylland ellen a héten 2–0-ra elveszített BL-selejtező után máris itt a Fradi újabb kihívása, a magyar bajnoknak szombaton a Diósgyőr otthonában kell helytállnia. A dániai meccsen fájós bokával pályára lépő Alekszandar Pesics lecserélése után az eredetileg támadó középpályás Kristoffer Zachariassent vezényelte előre a szakmai stáb. „Pályafutásom során nem sokszor játszottam középcsatárként, de amikor szólt a stáb, előrehúzódtam, és próbáltam a lehető legjobban teljesíteni” – mondta lapunknak a norvég légiós, aki úgy véli, a DVTK elleni bajnokin sok múlik a hatékonyságon.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Rossi: Három pontot kiengedtünk a kezünkből; Szatmári András: Küzdök a helyemért a csapatban

E-újság
6 perce

Varga duplája is kevés volt, Portugália győzött; Kós Hubert: Bowman is akarja a világcsúcsot kétszáz háton – én is!

E-újság
22 órája

Az egy pont is jó? Jönnek a portugálok; Carlos Alcaraz, a 22 éves legenda

E-újság
2025.09.08. 23:12

Rossi: A bíró úgy döntött, hogy birkózómeccset vezet; Ádám Martin: Az idén már aligha játszom

E-újság
2025.09.08. 00:34

Álomrajt után 12 ember ellen tízzel hősies döntetlen; élet és halál meccsét játsszák a németek

E-újság
2025.09.07. 00:05

Marco Rossi: Hét éve maximálisan elhivatott vagyok, ez nem változott; Kevin Kilbane: Ez lesz az ír labdarúgás elmúlt tíz évének legfontosabb mérkőzése

E-újság
2025.09.06. 07:05

Ötös lista: Kerkezen túl – íme, az 5 legizgalmasabb magyaros nyári váltás

Légiósok
2025.09.05. 17:59

Mondd, te mit választanál? – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
2025.09.05. 00:03
Ezek is érdekelhetik