Szünetben még vezetett, mégis kikapott a Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2021.04.29. 14:33
A félidei Topolya-vezetés után a vendégek fordítottak (fotó: FK TSC)
Az ötödik helyre hajtó Topolya a kiesés ellen menekülő Napredak ellen lépett pályára Zentán a szerb Szuperliga 34. fordulójában, de hiába szerzett vezetést az első félidőben, a vendégek fordítottak, és 3–1-re nyertek. Így a topolyai csapat visszacsúszott a hatodik helyre.

SZERB SZUPERLIGA
34. FORDULÓ

Topolyai SC–Napredak 1–3 (1–0)
Zenta,Városi Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Z. Siroki
TSC:Filipovics – Petrovics (Tomasevics, 56.), Damjanovics, Antonics, Petkovics – Banjac (Sztantracs, 73.), Tomanovics – Zec (Duronjics, 56.), Milicsevics, Sztanojev (Ratkov, 73.) – Lukics (Tumbaszevics, 60.)
Napredak:Osztojics – Szpremo, Marinkovics, Mrsics, Zonjics – Tomics, Kosztics – Kocsics (Bacsanin, 55.), Milunovics (Csukovics, 55.), Csecsarics – Melunovics
Gólszerző:Milicsevics (31.), ill. Bacsanin (61., 78.), Melunovics (69.)

Tizenharmadik vereségét szenvedte el a Topolyai Sport Club a szerb Szuperliga 2020–2021-es idényében: a zentai Városi Stadionban megrendezett mérkőzésen a TSC 3–1-re veszített a krusevaci Napredak ellen. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 31. percben, amikor egy kapushiba után Dejan Milicsevics a kapuba gurított. A második félidőben a vendégek cseréi jobban sikerültek, s a csereként beállt Marko Bacsanin kétszer is eredményes volt, s Alen Melunovics is feliratkozott a góllövők közé, így a vendégek megérdemelten szerezték meg a három pontot.

A TSC a vereség miatt lecsúszott a hatodik helyre, s legközelebb a belgrádi Partizan otthonában lép pályára, május 5-én.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Vége a meccsnek, győzött a Napredak. 1–3
90. perc: Két perc a hosszabbítás.
85. perc: Szantracs
elé került a labda, aki 15 méterről egyből lőtt, a labda a bal kapufát súrolta, úgy ment mellé.

78. perc: GÓÓÓL! INNEN MÁR NEHÉZ LESZ A TSC-NEK...Egy gyors ellentámadás után a hazaiak nem tudták megállítani az akciót, és a végénBacsanin nem hibázott. 1–3
75. perc: Marko Tomics le, Nemanja Milovanovics be a Napredakban.
73. perc: Jug Sztanojev helyett Petar Ratkov, Mihajlo Banjac helyett Sztefan Szantracs a TSC-ben.
69. perc: GÓÓÓL! MÁR A NAPREDAK VEZET!Alen Melunovics került helyzetbe a bal oldalon, majd egy csel után kilőtte a rövid felsőt. Filipovics tehetetlen volt. 1–2
61. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A NAPREDAK!A csereként beállt Marko Bacsaninlőtt bombagólt 24 méterről, úgy, hogy a labda a lécről vágódott a kapuba. 1–1
60. perc: Nenad Lukics le, Janko Tumbaszevics be a TSC-nél.
56. perc: Djuro Zec és Nemanja Petrovics le, Borko Duronjics és Nemanja Tomasevics be. Ezek voltak a hazai cserék.
55. perc: Luka Milunovics és Szrdjan Kocsics le, Mitar Csukovics és Marko Bacsanin be a vendégeknél..
52. perc: Sztanojev
beadását blokkolták, TSC-szöglet. A szöglet közben a hazaiaknál látott a bíró szabálytalanságot.
48. perc: Antonics
fejelte ki a beadást, a Napredak újabb szöglete már veszélytelen volt.
47. perc: Filipovics
szögletre ütött egy távoli lövést, amely a bal alsó sarok felé tartott.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, vezet a TSC. 1–0
45. perc:
Hatalmas helyzet adódott a vendégek előtt, Marinkovics három méterről lőtt fölé.
42. perc:
Eladta a TSC a pálya közepén a labdát, azonnal indítottak a vendégek, de Filipovics remek ütemben jött ki, és magához ölelte a labdát.
31. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A TSC!Egy gyors hazai akció során a vendégek kapusa nem tudta összeszedni a labdát, pont Milicsevics elé pöckölte, aki hidegvérűen gurított a kapuba. 1–0
29. perc:Petrovics kapott sárgát.
24. perc:
Kicsit ötlettelen támadásban a TSC, 40 méterről Tomanovics lőtt méterekkel fölé,
14. perc: Lukics
csúnyán fölé lőtte a szabadrúgást.
14. perc: Sztanojev lódult meg a jobb oldalon, csak szabálytalanul állították meg a 16-os sarkánál.
7. perc:
Tetszetős akciót vezetett a TSC, Petrovics a 16-oson azonban nem sikerült pontosan beadnia.
5. perc: Zecpróbálta meg kiugratni Lukicsot, de figyeltek a vendégvédők, elcsípték előle a labdát.
4. perc: Sztanojev előtt csúszott el a vendégek védője a jobb oldalon, így senkitől sem zavartatva törhetett be a 16-osra, de a beadása elakadt a védőkben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a TSC tiszta pirosban, a Napredak tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A Topolyai Sport Club arra hajt, hogy az utolsó fordulóknak az ötödik helyről vágjon neki, ehhez viszont az kell, hogy a 34. fordulóban a zentai Városi Stadionban legyőzze a 13. helyezett Napredakot.

A feladat elsőre könnyűnek tűnik, hiszen a krusevaci vendégek a kiesés ellen harcolnak, azonban kiváló formában levő együttesről van szó, amely az utóbbi négy mérkőzését megnyerte. Tudják ezt a topolyaiak is, akik nehéz mérkőzésre számítanak.

„A Napredaknak minden pont fontos a végelszámolásnál, biztos vagyok benne, hogy derekasan küzd ellenünk is. A Mladoszt ellen fél órát emberhátrányban töltöttünk, s hiába igyekeztek a fiúk, nem tudták elkerülni a vereséget. Ha a Napredak ellen is azt nyújtják, amit a hétvégén, nem kérdéses a győzelem” – mondta Faragó Szilárd, a TSC kapusedzője.