Súlyos vereséggel búcsúzott a Topolya a kupától

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2022.04.06. 18:18
A Topolya búcsúzott a kupától (fotó: archív, fktsc.com)
A Szerb Kupa negyeddöntőjében a Topolyai SC nem tudta felborítani a papírformát, és sima (4–0) vereséget szenvedett a Crvena zvezda otthonában, amivel kiesett.

SZERB KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Crvena zvezda–Topolyai SC 4–0 (1–0)
CZ:Borjan – Rodics, Dragovic, Erakovics, Gajics – Sanogo (Ben, a szünetben), Kanga (Krszticsics, 10.) – Katai (Sztanics, 75.), Ivanics (Motika, 75.), Szrnics – Omoijuanfo (Pankov, a szünetben). Vezetőedző: Dejan Sztankovics
TSC:Jorgics – Petrovics (Krszmanovics, 77.), Bocskay (Boubacari, 85.), Sztojkovics, Varga – Tomanovics, Djakovac – Sztanojlovics – Banjac (Milicsevics, 77.), Sztanojev (Susnjar, 85.) – Vukics (Mircsevszki, 77.).Vezetőedző:Zsarko Lazetics
Gólszerző:Katai (6. – 11-esből), Ben (56., 80. – az elsőt 11-esből), Ivanics (74.)
Kiállítva:Djakovac (54.)

Négy nap leforgása alatt Szerbia két legerősebb csapata ellen lépett pályára idegenben a Topolyai SC: szombaton a szerb Szuperligában a Partizan ellen szenvedett kétgólos vereséget, szerdán pedig a Szerb Kupa negyeddöntőjében a belgrádi Rajko Mitics Stadionban a címvédő Crvena zvezda volt az ellenfele.

A tét, vagyis a négy közé jutás igencsak rányomta a bélyegét a találkozóra, amely paprikás hangulatban zajlott, és végül a fővárosi piros-fehérek két tizenegyesből lőtt góllal és Mirko Ivanics, valamint Ben találatával 4–0-ra nyertek, így a Partizan, a Novi Pazar és az újvidéki Vojvodina társaságában bejutottak az elődöntőbe.

Nagyon gyorsan, már a hatodik percben megszerezte a vezetést a szerb Szuperliga éllovasa: Milan Gajics tört be a vendégek tizenhatosába, őt Szasa Tomanovicsnak sikerült megállítania, azonban a labdára Omoijuanfo csapott le, akit a TSC csapatkapitánya szabálytalanul állított meg, s Lukics játékvezető gondolkodás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A jogosan megítélt büntetőt Alekszandar Katai értékesítette, aki a jobb alsó sarokba lőtt. Nemanja Jorgics hiába találta el a sarkot, az erős és pontos lövést nem védhette. 1–0

A gól után nagy harc folyt a középpályán, s egyik csapatnak sem sikerült komoly gólhelyzetet kialakítania. A játék sem volt folyamatos, állandó szabálytalanságok tördelték az akciókat. A félidő közepén Nemanja Petrovics és Alekszandar Katai akaszkodott össze, és a kakaskodásba többen is beszálltak, s végül a játékvezető úgy tett rendet, hogy mindkét játékosnak kiosztott egy-egy sárga lapot, és a hazaiak edzőjének, Dejan Sztankovicsnak is felmutatott egy sárgát.

Az első negyvenöt percben huszonhét szabálytalanságot követtek el a játékosok, és a két edzőn kívül még öt labdarúgó kapott sárga lapot. Támadóbban lépett fel a második félidő elején a TSC, s nem sok hiányzott, hogy egy szép akció után Szlobodan Sztanojlovics egyenlítsen, azonban a védőknek sikerült blokkolniuk a lövését, utána pedig Sztefan Vukics mindenkinél magasabbra ugrott, de fejese kapu mellé ment.

Tízpercnyi játék után eldőlt a mérkőzés sorsa, ugyanis Nenad Krszticsics ívelt pontosan a félidőben beállt Pavkov elé, aki – habár szemtől szembe került a TSC kapusával – lőni nem tudott, mert Ifet Djakovac szabálytalankodott vele szemben. Lukics játékvezető ezúttal sem habozott, egyből a tizenegyespontra mutatott, és kiállította Djakovacot. A tizenegyest a szintén a félidőben beállt Ben értékesítette, aki védhetetlenül lőtt a jobb felsőbe. 2–0

A 74. percben Mirko Ivanics háromgólosra növelte a hazaiak előnyét, miután 16 méterről a bal sarokba lőtt (3–0), hat perccel később pedig Ben csípett el egy labdát Arandjel Sztojkovics elől, majd higgadtan a jobb alsóba gurította a labdát.

A TSC legközelebb vasárnap lép pályára: a szerb Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában Zsarko Lazetics kiválasztottjai a TSC Arénában az ötödik helyezett Vozsdovacot fogadják, és ha nyernek, akkor megelőzik ellenfelüket a táblázaton. 4–0

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Vége a meccsnek, a Topolya búcsúzott a Szerb Kupától. 4–0

85. perc: Jug Sztanojev le, Marko Susnjar be. Bocskay is lement, a helyére Boubacari állt be.

80. perc: ÚJABB GÓL! Ez már kiütés. Pavkov fejelte tovább a labdát, Sztojkovics nem tudta elrúgni, Ben pedig lecsapott rá, és a jobb alsóba gurított. 4–0

77. perc: Nemanja Petrovics le, Nemanja Krszmanovics be, Mihajlo Banjac le, Dejan Milicsevics be, Sztefan Vukics le, Martin Mircsevszki be.

75. perc: Mirko Ivanics és Alekszandar Katai ment le, Nemanja Motika és Petar Sztanics jött be.

74. perc: GÓÓÓÓL! TÉNYLEG ELDŐLT. Ivanics, majd Ben volt a labda útja, utóbbi visszaadta Ivanicsnak, aki 16 méterről a bal sarokba lőtt. Jorgics későn vette észre a lövést az előtte álló védők miatt. 3–0

63. perc: Katai viharzott el a bal szélen, becselezte magát a tizenhatoson belülre, de a középre adását Tomanovics lefülelte.

60. perc: A TSC kispadján ülő Nenad Filipovicsot, a vendégek első számú kapusát is kiállította a játékvezető. A kapus csodálkozott, ő nem értette, hogy miért.

56. perc: GÓÓÓÓL! Ezúttal Ben állt a labda mögé, és csakúgy, mint a Glasgow Rangers ellen, ezúttal sem hibázott – a jobb felsőbe lőtte a labdát. 2–0

54. perc: PIROS LAP ÉS TIZENEGYES. ELDŐLT?Djakovac kapottpiros lapot , mivel szabálytalankodott a Pavkovval szemben, ráadásul a topolyai tizenhatoson belül.

49. perc: Volt egy kis tűzijáték a Crvena zvezda kapuja előtt, Sztanojlovics pár méterről leadott lövését sikerült a védőknek blokkolniuk.

47. perc: Ben adott be jobbról, de magas volt a labda a védőknek és a csatároknak is.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Sztanojev lőtt 25 méterről, Borjan hárított és ezzel véget is ért az első félidő. 1–0

45. perc: Gajics kapott sárgát, csúnyán beleszállt Sztanojlovicsba.

41. perc: Ezúttal balról végezhetett el szögletet a TSC, de a hazai védőknek sikerült felszabadítaniuk.

36. perc: Szögletet harcolt ki a TSC, Banjac beadása után Sztanojev lőhetett 17 méterről, de eltörte a labdát.

34. perc: Sanogo állította meg Mihajlo Banjacot, ez is sárgát ért.

33. perc: Szasa Tomanovics kapott sárga lapot egy korábbi szabálytalanságért.

32. perc: Rodics adott be jobbról, de Jorgics jól jött ki, és magához ölelte a labdát.

29. perc: Lukics játékvezető kiosztott egy-egy sárgát Katainak és Petrovicsnak, valaminta C. zvezda edzője, Dejan Sztankovics is kapott egy sárgát.

28. perc: Egy kis kakaskodás alakult ki Nemanja Petrovics és Alekszandar Katai között, amibe a többiek is beszálltak.

23. perc: Sztanojev ment el a jobb szélen, egyik védő se tudta megállítani, azonban a középre adása pontatlan volt, nem jutott el a labda az üresen álló Sztanojlovicshoz.

21. perc: Ezúttal Banjac adott be szinte pontosan ugyanarról a helyről, ahonnan a 12. percben, de nem volt érkező a túloldalon.

12. perc: Beszorult a Crvena zvezda, Banjac adott be egy szabadrúgást a bal oldalról, de a védők kifejelték.

10. perc: Kanga megsérült, nem tudja folytani, ahelyére Nenad Krszticsics állt be.

9. perc: Omoijuanfo lőtt 18 méterről, a próbélkozása két méterrel ment mellé.

6. perc: GÓÓÓL! VEZET A CZ! Katai állt a labda mögé, és a jobb alsóba küldte a tizenegyest. Jorgics jó iárnyba vetődött, de az erős és pontos lövést nem védhette. 1–0

5. perc: Tizenegyest kapott a Crvena zvezda!Gajics tört be a 16-oson belülre, őt sikerült megállítani, de Omoijuanfo lecsapott a labdára, Tomanovics pedig csak szabálytalanul tudta megállítani.

3. perc: Bocskay előbb a labdát érte el, utána azonban rálépett Kanga lábára, akit ápolni kellett.

2. perc: Zsarko Lazeticskapott sárga lapot reklamálásért. A reklamálást az előzte meg, hogy az edző szerint Katai szabálytalankodott a TSC tizenhatosán belül, de Lukics játékvezető továbbot intett, és végül a védőknek kellett felszabadítaniuk

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A TSC tiszta kékben, a Crvena zvezda piros-fehérben játszik.

A Szerb Kupa mérkőzésein - ellentétben a Szuperligával - nincs VAR

A Crvena zvezda a a tavaszi idény, vagyis február közepe óta nem kapott gólt a Rajko Mitics Stadionban - Zsarko Lazetics, a TSC edzője a találkozó előtt elmondta, hogy ők szeretnének lenni azok, akik véget vetnek ennek a sorozatnak

A Partizan ellen megsérült Goran Antonics, Josip Calusic még nem bevethető, úgyhogy nincs irigylésre méltó helyzetben a TSC vezetőedzője