Ligue 1: a Lyon legyőzte a PSG-t, Neymart hordágyon vitték le

K. Zs.K. Zs.
2020.12.13. 23:04
Lyoni gólöröm Párizsban (Fotó: AFP)
A szervezetten futballozó Lyon 1–0-ra győzött a Paris Saint-Germain vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (LIgue 1) 14. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén, ezzel a tabellán meg is előzte a párizsi csapatot – és csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorul az éllovas Lille mögé. A hajrában Neymar megsérült, vélhetően hosszú kihagyás vár rá.

Bár a PSG birtokolta többet a labdát az első fél órában, a Lyon nem játszott alárendelt szerepet, letámadással is próbált labdát szerezni, és az egyik ilyen portyázásnak hamarosan meg is lett az eredménye.

Nem sokkal azt követően, hogy Abdou Diallo megsérült, és a kényszerű csere miatt át kellett szervezni a párizsi védelmet, a 35. percben Presnel Kimpembe hátul elpasszolta a labdát, Karl Toko Ekambi lecsapott rá, kiugratta Tino Kadewere-t, aki a kifutó Keylor Navas mellett higgadtan a kapuba lőtt. (0–1)

KADEWERE GÓLJA

Egy kis stat: a zimbabwei légiós találata után a Lyonnak már három legalább ötgólos játékosa van ebben a bajnoki idényben (Kadewere, Toko Ekambi, Memphis Depay) – ilyen sok egyetlen csapatnak sincs az öt európai topligában.

A PSG sem a szünetig hátralévő időben, sem a második félidőben nem tudta igazán elkapni a ritmust, ezt látván a 65. percben Thomas Tuchel pályára küldte Kylian Mbappét.

Ezzel együtt a lyoni kapu előtti leglátványosabb pillanat az volt, amelyikben Neymar dühösen nekilökte a labdát előle fedező egyik lyonit (Mattia De Scigliót) a másiknak (Anthony Lopesnek). A reklámtábláig kihempergő kapust hosszan ápolták, Neymar sárga lapot kapott.

NEYMAR LÖKÉSE

A végjátékban a PSG igyekezett begyömöszölni az egyenlítő gólt, de inkább a Lyonnak lett volna lehetősége növelni az előnyét – végül sem itt, sem ott nem született gól, nyert az OL 1–0-ra, 2007 októbere óta az első bajnoki győzelmét könyvelve el a Parc des Princes-ben.

De nem a három pont az este legnagyobb párizsi vesztesége: a 96. percben, az utolsó hazai akciónál Thiago Mendes becsúszva próbálta szerelni a mellette elhúzó Neymart, közben a PSG braziljának bal bokája beszorult a lyoni két lába közé. Neymar láthatóan súlyosan megsérült, nagy fájdalmakkal, könnyek között, hordágyon hagyta el a játékteret – alighanem hosszú kihagyás vár rá.

A rend kedvéért: Thiago Mendes piros lapot kapott.

NEYMAR SÉRÜLÉSE

RÖVIDEN A VASÁRNAP TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL

• LILLE–BORDEAUX 2–1. A Lille mindent megtett, hogy a tabella élén zárja a fordulót: Jonathan Bamba okos csavarásával és José Fonte fejesével legyőzte a Bordeaux-t. Bamba november eleje óta először szerzett gólt, Fonte pedig a maga 36 évével és 357 napjával a LOSC történetének legidősebb élvonalbeli gólszerzője lett.

• NANTES–DIJON 1–1. Nantes-ban hatalmas szurkolói tüntetéssel kezdődött a délután, a Waldemar Kita klubelnök távozását követelő több mint 300 ultra lecsillapítására a rendőrséget is bevetették a stadion környékén. A kispadon új edző ült, de a Christian Gourcuff örökébe lépő Patrick Collot sem tudott egy pontnál többet kipréselni a csapatból a sereghajtó ellen – a „kanárik” már öt forduló óta nyeretlenek.

• BREST–REIMS 2–1. Franck Honorat távoli bombáját Arbër Zeneli egy kapuba csavart mesteri szögletrúgással válaszolta meg, de végül a házigazdáknak nem kellett bevésniük az első strigulát a döntetlenek rovatába: az első félidőben büntetőt hibázó Steve Mounié egy kipattanóból belőtte a győztes góljukat.

ZENELI SZÖGLETBŐL LŐTT GÓLJA

• LORIENT–NIMES 3–0. Négy vereséget nyelt be egymás után a Lorient, ideje volt elmozdulnia a holtpontról, pláne, hogy ezúttal „hatpontos” mérkőzés várt rá. Meg is tette, Quentin Boisgard már a 2. percben góllal fejezett be egy kontrát, onnantól a csapat uralta a meccset.

• STRASBOURG–METZ 2–2. Mohamed Simakan, a hazaiak 20 éves védője két tizenegyest is „összekezezett”, de szerencséjére csak az egyikből lett gól, további szerencséjére a másodikért nem kapott sárga lapot – így később alkalma nyílt megszerezni élete első élvonalbeli gólját. A fordulatos elzász-lotaringiai derbi négygólos döntetlennel ért véget, aminek inkább a vendégek örültek.

• NICE–RENNES 0–1. Négyfordulónyi nyeretlenség után nyert újra bajnokit a Rennes. Részletek itt!

FRANCIA LIGUE 1
14. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

PSG–Lyon 0–1
(Kadewere 35.)
Lille–Bordeaux 2–1 (Bamba 17., José Fonte 45., ill. Basic 30.)
Nice–Rennes 0–1 (Niang 28.)
Brest–Reims 2–1 (Honorat 30., Mounié 77., ill. Zeneli 65.)
Lorient–Nimes 3–0 (Boisgard 2., Hamel 29. – 11-esből, Wissa 90.)
Nantes–Dijon 1–1 (M. Simon 24. – 11-esből, ill. M. Konaté 54.)
Strasbourg–Metz 2–2 (Simakan 66., Thomasson 78., ill. Bronn 35. – 11-esből, Nguette 70.)

Szombaton játszották
Olympique Marseille–Monaco 2–1 (Thauvin 5., Benedetto 13., ill. Ben Yedder 79. – 11-esből)
Lens–Montpellier 2–3 (Omlin 36. – 11-esből, Kakuta 50. – 11-esből, ill. Mavididi 16., P. Mendes 26., Laborde 69.)