Olivier Jarosz felvázolta, hogy a Baltikumtól Görögországig tizenhárom ország részvételével számolnak a közép-európai liga megszületésénél. Kiemelte: mindenképpen tiszteletben tartanának a nemzeti bajnokságokat és specifikumokat, de a régió csapatainak érdeke, hogy minél több éles nemzetközi meccset játsszanak, amelyek felkészítik őket az európai erőpróbákra. Arra a kérdésre, hogy mikor lehetne ennek a ligának a meccseit megrendezni, azt felelte: képlékeny még a dolog, de az április és június közötti időszak lenne megfelelő, amikor ugyan a nemzeti bajnokságok hajrája zajlik, viszont a régió csapatai olyankor általában már nincsenek versenyben az UEFA-sorozatokban, és nem kezdődnek még el a következő európai idény selejtezői.
Orosz Pál elmondta: „Megkerestük elképzelésünkkel az UEFA-t, és nem kaptunk nemleges választ, nyitottságot mutatott az európai szövetség. Azt reméljük, hogy az UEFA finanszírozná is a ligát, némi magántőke bevonásával. Azt gondolom, hogy amint meglesz a gazdasági háttér, megtaláljuk a módját a lebonyolításnak is.”
Martin Ríha Slavia-ügyvezető arról is beszélt, hogy az elmúlt évek eredményeinek köszönhetően a cseh liga már a kilencedik legerősebb bajnokság Európában, és cél, hogy automatikus BL-helyet kapjon a cseh bajnok. De hozzátette: üzletileg nem a Slavia–Teplice meccs a fontos, hanem a csütörtöki, Fenerbahce elleni európai kupameccsük, ahol már sok játékosmegfigyelő feltűnik.
Éless Dénes kifejtette: a Szerencsejáték Zrt.-t nem csak a több meccsel járó több fogadás motiválja, szívesen részt venne a cég szponzorként is a sorozatban, de nagy kérdés, ki szervezné a ligát, mert a jogszabályok miatt ők nem tudnak határokon túli üzleti tevékenységet kifejteni.