A lap azt írja, hogy a FIFA komolyan fontolgatja a rendszer kifejlesztését és reméli, hogy engedélyt kap a Labdarúgás Szabályalkotó Testületétől (IFAB) a Football Video Support (FVS) rendszer tesztelésére, amely a videobíró alternatívája lehet és ennek köszönhetően az edzőknek is lehetőségük nyílik arra, hogy kérjék a játékvezetői döntés felülvizsgálatát (challenge). A rendszert még márciusban hagyta jóvá az IFAB és az U17-es fiú, illetve az U20-as női vb-n tesztelték is.
„A két versenyen szerzett tapasztalatokat gondosan elemezni fogjuk, de eddig semmi váratlant nem tapasztaltunk” – idézte a francia lap Pierluigi Collinát, a FIFA játékvezetői bizottságának vezetőjét, aki felhívta a figyelmet arra, hogy az FVS nem egyezik meg a VAR-ral, ugyanis előbbi jóval kevesebb kamerával dolgozik és nem mutatja meg azt, amit a videobíró-rendszer.
A korábbi kiváló játékvezető tavasszal részletesen beszélt az új rendszerről, amelynek köszönhetően az edzőknek két-két, a teniszben és a kosárlabdában ismert challenge-lehetőségük lenne, s ha felülbírálási kérelmük sikeres, akkor megtarthatják azt, ellenkező esetben viszont elveszítik.
„Az edzők úgy jelezhetik a felülvizsgálati kérelmet, hogy a levegőben pörgetik az ujjaikat, vagy átadnak egy kártyát a negyedik játékvezetőnek. Emellett a játékosok is kérhetik az edzőjüktől, hogy bíráltasson felül egy adott döntést” – vázolta fel a rendszer működését még tavasszal Collina.
A L’Équipe most arról ír, hogy a FIFA-nak jelentést kell tennie az IFAB felé, amely döntést hoz a tesztelés meghosszabbításáról, ám több bajnokság is jelezte érdeklődését a tesztidőszak lebonyolítása iránt.
Mint megírtuk, az újfajta rendszert két verzióban is tesztelték: az egyik változatban három, operatőrök által működtetett kamerával oldották meg az „olcsó” VAR-rendszert, míg a másikban hét, automatizált kamera látta el ugyanazt a feladatot. A felvételeket egy számítógép gyűjtötte össze, kérés esetén pedig egy helyszíni szakember mutatta meg a felvételeket a játékvezetőknek. A felülbírálható döntések megegyeznek a jelenleg használatos VAR által vizsgáltakkal, így gólokat, tizenegyeseket, piros lapokat és személyazonosságot lehet ellenőrizni.
A FIFA célja ezzel az, hogy egy olcsóbb alternatívát kínáljon az egyébként költséges VAR-rendszerhez azoknak a bajnokságoknak, amelyek nem engedhetik meg maguknak az eredeti VAR használatát. Ennek értelmében a challenge-re épülő verzió bevezetése nem lenne kötelező a legmagasabb szintű bajnokságoknak, de adott esetben a FIFA áldását adná egy ilyen váltásra.