Uruguay tizenegyespárbajban lett a Copa América bronzérmese – videó

B. D. K.B. D. K.
2024.07.14. 07:32
Uruguay a harmadik (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Copa Américán az Európa-bajnoksággal ellentétben, de a világbajnoksághoz hasonlóan rendeznek mérkőzést a harmadik helyért. Ezen az elődöntőben Kolumbiától vereséget szenvedő Uruguay, és az Argentínától kikapó Kanada játszott egymással. A bronzérem sorsa tizenegyespárbajban dőlt el, az uruguayiak örülhettek.

Már a 8. percben megszületett az első gól, Rodrigo Bentancur lőtt pazar gólt két érintőből (0–1). A játékrész közepén egy remek találattal válaszolt Kanada, Ismaël Koné háttal a kapunak volt eredményes (1–1).

A 80. percben fordítottak a kanadaiak, Jonathan David váltott gólra egy kipattanót (2–1). Uruguaynak volt azonban még válasza, a 92. percben Luis Suárez mentette tizenegyespárbajra a bronzcsatát (2–2).

Kanada ebben kétszer is hibázott, Alphonso Davies például Lionel Messihez hasonlóan panenkázva rontotta el a sajátját.

Uruguay 31. alkalommal lett érmes a kontinenstornán.

MESSI A NEGYEDDÖNTŐBEN ELSŐKÉNT RONTOTT

DAVIES PEDIG UTOLSÓKÉNT

Az Argentína–Kolumbia döntőt magyar idő szerint hétfőn hajnali 2 órakor rendezik.