Vb 2026: Katar fordított, India búcsúzott

H. Á.H. Á.
2024.06.11. 20:58
Al-Rawi (balra) a győztes katari gól szerzője (Fotó: AFP)
Véget ért a második selejtezőforduló a 2026-os világbajnokság ázsiai selejtezősorozatában, az utolsó játéknap legnagyobb drámáját a Katar–India meccs hozta, míg az esélyesek érvényesítették a papírformát.

Az A-csoportban már biztos csoportelső Katar Indiát fogadta, amely egy győzelemmel megelőzhette volna Kuvaitot, ám hiába vezetett sokáig a '98-as bronzérmes horvát válogatott védő, Igor Stimac irányította vendéggárda, a legutóbbi világbajnokság házigazdája az utolsó bő negyedórában fordított. Kuvait ugyanakkor 1–0-ra győzött Afganisztán ellen, ezzel megszerezte a továbbjutást jelentő második helyet a katariak mögött, ráadásul a forduló előtt még a csoport utolsó helyén állt.

A B-csoportban Japán 5–0-ra megverte Szíriát, így kapott gól nélkül, hibátlan teljesítménnyel nyerte meg a csoportját – csakúgy, mint az I jelű négyesben szintén 5–0-ra nyerő Ausztrália. Ami a B-csoportot illeti: a második helyen beelőzte a szíreket a Mianmart 4–1-re legyőző Észak-Korea, amely így folytathatja a vb-selejtezést. Az elzárkózó diktatúra déli szomszédja is folytathatja: a selejtezőkörben egyetlen gólt kapó Dél-Korea a C-csoport másik továbbjutója, Kína ellen győzött 1–0-ra Li Kang In góljával. Kiemelendő: a második helyen záró Kína az egymás elleni kedvezőbb eredménynek (2–1, 1–1) köszönhetően jutott tovább a vele holtversenyben végző Thaifölddel szemben.

Este Jordánia 2–1-re győzött Szaúd-Arábia vendégeként, ezzel pedig a házigazdák kárára a G-csoport élére ugrott, de azért utóbbi is továbbjutott a kvartettből.

Alább az utolsó forduló eredményeit és a 2. kör csoportvégeredményeit (minden négyesből az első két helyezett jutott tovább) osztjuk meg olvasóinkkal.

A TOVÁBBI MENETREND

• 3. kör (18 csapat): az előző kör 18 továbbjutója három hatos csoportban újabb oda-vissza körmérkőzést vív, a csoportok első két helyezettje (hat csapat) kijut a világbajnokságra (6 KVÓTA).
Vigaszág
• 4. kör (6 csapat): az előző kör három csoportjának harmadik és negyedik helyezettjei két hármas csoportban körmérkőzést játszanak, de csak egyszer (visszavágók nincsenek). A csoportgyőztesek kijutnak a vb-re (2 KVÓTA).
• 5. kör (2 csapat): a 4. kör két csoportmásodikja oda-visszavágós párharcban dönt arról, melyikük képviseli Ázsiát az interkontinentális playofftornán.