Vajdahunyadi kupacsoda Romániában; A 101. percben kihagyott tizenegyes döntött a bolgár kupadöntőben – körkép

Vágólapra másolva!
2024.05.15. 22:39
Bejött a vajdahunyadi szurkolók jóslata, a gyűrűs holló valóban a várba vitte a Román Kupát (Fotó: Getty Images)
A magyar és az olasz nemzeti kupasorozat mellett (ezekről külön cikkekben számolunk be) további négy európai országban rendeztek kupadöntőt szerdán.

 

Ötvenegy év után nyerte ismét másodosztályú csapat a Román Kupát, a Nagyszebenben rendezett döntőben a vajdahunyadi Corvinul tizenegyespárbajban győzte le az élvonalbeli Otelul Galati-ot. A története első döntőjét játszó erdélyi együttes a rendes játékidőben kétszer is kiegyenlített, és bár a szétlövésben kétszer is hibázott – a galaciak három tizenegyest is kihagytak. A Corvinul sikerével az a furcsa helyzet állt elő, hogy a Liga 2-ben második helyen végző együttes – szervezeti formája miatt – nem juthatott fel a román élvonalba, viszont júliusban szerepelhet az Európa-liga selejtezőiben.


Drámai összecsapást hozott a Bolgár Kupa döntője, a bajnok Ludogorec kétszer is vezetett a Botev Plovdiv ellen, de a sárga-feketék mindkétszer egalizáltak, majd a fordítás is összejött nekik. A hétperces ráadás tizenegyedik (!) percében tizenegyeshez jutott a razgradi alakulat, Rwan Cruz viszont kihagyta a büntetőt, így a Botev ünnepelhette története negyedik kupagyőzelmét.


Az oda-visszavágós rendszerben megrendezett Horvát Kupa-döntő első felvonása nem hozott gólt, így a Dinamo Zagreb meccseinek otthont adó Maksimir Stadionban született döntetlennel a Rijeka lehetett elégedettebb.


A papírforma a Sahtar Doneck sikerét jósolta az Ukrán Kupa fináléjában – a fogadóirodák 12-szeres pénzt fizettek a Vorszkla Poltava esetleges sikerére –, és nem is történt csoda: az exfradista Olekszandr Zubkovval felálló „bányászok” 2–1-re nyertek, így (miután a bajnokságot is megnyerték) duplázást ünnepelhettek.

 

Legfrissebb hírek

A Csíkszereda és a Sepsi alacsonyabb osztályú ellenfelet kapott a Román Kupában

Minden más foci
23 órája

Liga 2: otthon vesztett erdélyi rangadót a Sepsi OSK

Minden más foci
2025.08.18. 18:07

Zalazar duplájával rendezte le a Braga a CFR-t; történelmet írt a finn bajnokcsapat

Európa-liga
2025.08.14. 23:00

„A spanyol játékvezető fejszéje lesújtott Magyarországon” – bolgár lapszemle

Bajnokok Ligája
2025.08.13. 07:35

„Ez egyfajta drog a futballban dolgozóknak” – Robbie Keane a Groupama Aréna hangulatáról

Bajnokok Ligája
2025.08.13. 07:04

Megfordította a párharcot a horvát bajnok, kiejtette ír ellenfelét az Európa-ligában

Európa-liga
2025.08.12. 22:48

Ezekkel a gólokkal verte meg a Ferencváros a Ludogorecet a visszavágón

Bajnokok Ligája
2025.08.12. 22:18

Varga duplázott, a Ferencváros háromgólos győzelemmel jutott be a BL-selejtező playoffkörébe

Bajnokok Ligája
2025.08.12. 22:10
Ezek is érdekelhetik