Itt az új mez, Erling Haaland mostantól ebben ostromolja a norvég gólrekordot

A norvég labdarúgó-válogatott nem lesz ott az idei Európa-bajnokságon, de sok Eb-indulóhoz, illetve például a brazil nemzeti csapathoz hasonlóan új mezre vált – hétfőn nyilvánosságra hozták a hivatalos fotókat.
A hazai dressz a norvég zászló piros, fehér és kék színeit jeleníti meg, míg az idegenbeli mez megalkotásakor „az északi fény és a jég színe” volt a meghatározó – olvasható a norvég szövetség közleményében.
Ami pedig a címünket illeti, Erling Haaland az eddigi 29 válogatott mérkőzésén 27 gólt szerzett, és már csak hat hiányzik neki ahhoz, hogy beállítsa a 33 gólos nemzeti rekordot, amelyet Jörgen Juve 1928 és 1937 között lejátszott 45 válogatott meccse során állított fel.
A norvégok március 22-én Csehországot, 26-án Szlovákiát fogadják felkészülési mérkőzésen.
A norvég mellett sok más válogatott is bemutatta új felszerelését – íme, a brazil, a francia, a holland, a portugál és az angol dressz.
Legfrissebb hírek

Alexander Sörloth: Nincs rajtunk nyomás, nyerni akarunk
Foci vb 2026
2025.10.11. 12:01
Ezek is érdekelhetik







