Ázsia-kupa: potya gól is kellett a szaúdiaknak a kilenc emberre fogyatkozó Kirgizisztán legyőzéséhez

M. B.M. B.
2024.01.21. 20:49
Kemény belépőkkel tarkított meccsen nyert Szaúd-Arábia Kirgizisztán ellen (Fotó: Getty Images)
Eseménydús meccsen győzte Szaúd-Arábia Kirgizisztánt a labdarúgó Ázsia-kupa F-csoportjának 2. fordulójában.

Az előzetesen esélyesnek kikiáltott szaúdiak már a kilencedik percben megnyugodhattak, miután Ajzar Ahmetovot ellenfele elkaszálásáért azonnal kiszórta a játékvezető. A vezető gólig a 35. percig kellett várni – Mohamed Kanno közelről belsőzött a kétségbeesetten védekező kirgizek kapujába (VIDEÓ ITT).

A második félidő is kirgiz piros lappal indult, ezúttal Kim Merk tartott rá kiállítást érően ellenfele lábára. A szaúdiak ezzel együtt nem tudták ízekre szedni szervezetten védekező ellenfelüket, de nagy nehezen megszerezték második góljukat, amikor a belső-ázsiaiak kapusa, Erzsan Tokotajev bevédte Faiszal al-Gamdi középre tartó lövését (VIDEÓ ITT). A Roberto Mancini vezette együttes ezzel a győzelemmel továbbjutott, s a záró fordulóban az Ománnal gól nélküli döntetlent játszó – de a kirgizeket legyőző – Thaifölddel meccselhet a csoportelsőségért. 0–2