Ázsia-kupa: egy olyan válogatott ért el korszakos sikert, amelyik pályára sem lépett

K. Zs.K. Zs.
2024.01.25. 18:26
Asnawi Mangkualam lőtte azt a gólt, amelyikkel Indonézia legyőzte Vietnámot néhány napja – az a siker hozta meg a továbbjutást (Fotó: Getty Images)
Két nyolcaddöntős hely maradt szabad a Katarban zajló labdarúgó Ázsia-kupa csoportkörének utolsó, csütörtöki játéknapjára: az egyiket Bahrein, a másikat pedig az ezen a játéknapon pályára sem lépő, a csoportkörből korábban sohasem továbbjutó Indonézia kaparintotta meg.

E-CSOPORT

Dél-Korea fordulatos mérkőzést vívott Malajziával, és nem kis meglepetésre veszni hagyott két pontot, ami a csoportelsőségébe került. Kérdés, mennyire bánja ezt Jürgen Klinsmann csapata, hiszen így a nyolcaddöntőben elkerüli regionális nagy riválisát, Japánt – a „kék szamurájok” a Jordániát legyőző Bahreinnek jutnak –, cserébe megkapta Szaúd-Arábiát.

Ami a malajziaiakat illeti, Romel Morales a sérülések miatti ráadás 15. percében lőtt a bal alsóba remek labdaátvételt követően; ez a gól kellett ahhoz, hogy az utolsó meccsén hatalmasat küzdő csapata ne pont nélkül fejezze be szereplését a katari tornán.

ÍGY EGYENLÍTETT MALAJZIA

BAHREIN GYŐZTES GÓLJA

F-CSOPORT

Az utolsó játéknap kérdése az volt, hogy a már korábban továbbjutó Szaúd-Arábia és Thaiföld milyen sorrendben végez, illetve az, hogy Ománnak vagy Kirgizisztánnak sikerül-e csatlakozni hozzájuk.

Az első két helyezett egymás elleni meccsén csak lesgólok születtek (az első félidőben három is), a szaúdiak tizenegyest is hibáztak, de a 0–0-val ők maradtak az első helyen – azaz ránézésre nekik jut az erősebb rivális a nyolcaddöntőben (Dél-Korea), igaz, a thai válogatott Üzbegisztán ellen sem lesz esélyes a világranglista-helyezés alapján.

A kirgiz–ománi mérkőzésen pedig olyan eredmény (döntetlen) született, amelyik egyik válogatottnak sem volt jó – kedvezett viszont a D-csoport harmadik helyén végző Indonéziának, amely története során először, ötödik nekifutásra továbbjutott a csoportkörből.

Nem lesz könnyű a folytatás: az indonéz csapatra Ausztrália vár a legjobb 16 között.

ÁZSIA-KUPA (KATAR)
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT
Dél-Korea–Malajzia 3–3 (Dzsong Vu Jong 21., Hazmi 83. – öngól, Szon Hung Min 90+4. – 11-esből, ill. Halim 51., Aiman 62. – 11-esből, Romel Morales 90+15.)
Jordánia–Bahrein 0–1 (Juszuf 34.)