A szerb Szuperliga 3. fordulójában a Topolya 1˜–0-a megverte odahaza a Radnicski 1923-at.

V. Ilics – Antonics, Cvetinovics, Djordjevics, Cvetkovics– Sós (N. Petrovics, 61.), Radin, Sztanics (Kuveljics, 89.) – Pantovics II (M. Mircsevszki, 61.), Milovanovics (Rakonjac, 61.), Sz. Jovanovics (Vlalukin, 90+3.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Radnicski 1923:
Mladenovics– Pecelj, Mitrovics, Szimovics, Milicsics– Dj. Jovanovics (Bevis, 64.), Zorics (Djukics, 89.), Vidovics, Popovics– Vidoszavljevics (Krajisnik, 82.), Chinedou (Vidakov, 64.). Vezetőedző: Dejan Jokszimovics
Gólszerző: Sz. Jovanovics (85.)

Mindent megtett az Ifet Djakovac és Nemanja Sztojics nélkül, viszont Sós Bencével pályára lépő Topolya, hogy az első félidőben megszerezze a vezetést, de a kragujevaci vendégek remekül védekeztek, s amikor már a védők is verve voltak, akkor jött Milos Mladenovics, aki remek védéseivel az első játékrész legjobbja volt. A hazaiak közül Milos Pantovics előbb fejjel, majd lábbal is veszélyeztetett, s főleg az utóbbi lehetőséget bánhatja, ugyanis pár méterről nem sikerült gólt lőnie, mivel Mladenovics méterekről vetődött bele a lövésbe.

A 28. percben Pecelj röviden adott haza, Szasa Jovanovics azonnal lecsapott a labdára, de a vendégkapusnak az eszén nem sikerült túljárnia, mivel Mladenovics belenyúlt a cselbe, de pont Milovanovics elé pöckölte, és hiába volt üres a kapu, a TSC játékosának lövését Mitrovics blokkolta, kijavítva így Pecelj hibáját. A vendégek főleg a hajrában voltak veszélyesek, előbb Zorics lövése ment el a bal kapufa mellett, az első játékrész bírói ráadásában pedig Vidoszavljevics cselezte be magát a tizenhatosba, majd kinézte a rövid sarkot, de Veljko Ilics bizonyította, nem véletlenül kapott meghívót a szerb felnőttválogatottba.

A folytatásban is a hazaiak irányították a játékot, de a vendégek védelme állta a sarat, s Zsarko Lazetics kénytelen volt alaposan belenyúlni a csapatába: lecserélte Sóst, Pantovicsot és Milovanovicsot is lecserélte, helyükre Petrovics, Rakonjac és Mircsevszki érkezett, s utóbbi majdnem első labdaérintésére gólt ért, de lövését Mladenovics kiszedte a bal alsó elől.

A vendégek előtt is adódott pár kiváló gólszerzési lehetőség, de Ilics kapus jól zárta a szöget. A három pont sorsa a 85. percben dőlt el, amikor gyors akció végén Rakonjac Szasa Jovanovics elé tette a labdát, ő meg kiszorított helyzetből, nyolc méterről a rövid felsőbe bombázott. Ha nehezen is, de a TSC megszerezte első hazai győzelmét, így három forduló után a második helyen áll. 1–0

A TSC a következő fordulóban az ivanjicai Javor-Matisz vendégeként lép pályára, de előtte kedden a portugál Bragát fogadja a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának visszavágóján.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Jovanovics megy le, Vlalukin be.

90+2. perc Rakonjac és Pecelj is kap egy-egy sárgát a lökdösődés miatt.

Három perc a ráadás.

90. perc Kakaskodás a pályán, Szasa Jovanovics elrúgta a labdát, ezért jár a sárga lap.

90. per
c Rakonjac majdnem öngólt fejel, menteni akart, de nem sok kellett, hogy a hosszú sarokba kössön ki a labda.

90. perc Milos Cvetinovics könyököl a félpályánál, Vidakovnak eléggé fáj, jár érte a sárga lap.

89. perc Petar Sztanics le, Nikola Kuveljics be a hazaikanál, a vendégeknél Vaszilije Djuricsfut be a pályára Luka Zorics helyére.

85. PERC VEZET A TSC! Egy jobb oldali akció során Cvetkovics ívelt előre, Rakonjac kitette a labdát oldalra, és az érkező Szasa Jovanovics igencsak kiszorított helyzetből nyolc méterről a rövid felsőbe bombázott. 1–0!

82. perc Milutin Vidoszavljevics le, Damjan Krajisnik be a vendégeknél.

82. perc Zsarko Lazetics kap sárga lapot reklamálásért.

81. perc Sztanics jobb oldali beadásáról Jovanovics marad le centiméterekkel.

Még tíz perc a rendes játékidőből, folyamatosan támadnak a hazaiak.

78. perc Mladenovics hosszan tolja meg maga előtt a labdát, de utána szögletre ment. Mircsevszki adja be a szögletet, Cvetninovics fejes pontatlan.

73. perc
Bevis lép ki a védők közül, 10 méterről szemtől szembe kerül Iliccsel, aki lábbal véd.

72. perc Petar Sztanics előbb a labdát találja el, de a játékvezető szerint sárgát ért a becsúszása.

70. perc Milan Vidakov kap sárgát, páros lábbal csúszott rá Sztanicsra,

66. perc Zorics lövése Antonics hasát találja el, lent is marad a védő, azonnal ápolást kér a játékvezető.

64. perc Kettős csere a vendégeknél: Djordje Jovanovics és Chinedou megy le, Kilian Bevis és Milan Vidakov be.

62. perc Mircsevszki első labdaérintésre majdnem gólt lő, 16 méterről leadott lövését a vendégek kapusa bravúrral üti ki.

61. perc: Sós Bence, Milovanovics és Milos Pantovics le, Marko Rakonjac, Nikola Petrovics és Martin Mircsevszki be.

60. perc
Szimovics adja el a labdát, Milovanovics kerül helyzetbe de 14 méterről fölé lő.

59. perc Luka Zorics kapja az első sárgát, a félpályánál lerántotta Pantovicsot.

51. perc Ez is kimaradt! Milos Pantovics balról befelé cselez, pontosan szemben a kapuval, de 15 méteres lövése centiméterekkel megy el a jobb kapufa mellett.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

Egy kis örökmérleg: 5 mérkőzés, 4 topolyai sikerrel és egy iksszel, 15, ill. 5 rúgott góllal.

E párharc legjobb góllövői:
Mihajlo Banjac 3
Sztefan Vukics 3
Marko Mirics 2
Ognjan Damnjanovics 2
Nemanja Zdravkovics 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Vidoszavljevics cselezi be magát a 16-oson belülre, becsapja Cvetinovicsot, Ilicsnek bravúrt kell bemutatnia, hogy megmentse csapatát a góltól.

45. perc
Sztanics lő kapásból 17 méterről, de a védők blokkolják a lövést.

41. perc Sztanics gurít középre a jobb szélről, de a kaputól négy méterre levő Pantovicsot megelőzi a védő.

37. perc
Zorics kap remek labdát a TSC tizenhatosán belül, de a 12 méterről leadott lövése a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret.

Megerősítették a partjelző ítéletét, marad a 0–0...

33. perc A vendégek kapujában a labda, de a partjelző szerint Cvetkovics lesen volt. A VAR-ra várunk.

28. perc Hát ez hogy maradt ki?! Pecelj röviden ad haza, Szasa Jovanovics lecsap rá, de a vendégkapus belenyúl a cselbe, azonban pontosan Milovanovics elé pöcköli, üres a kapu, de a TSC játékosának lövését Mitrovics blokkolja.

20. perc Óriásit véd a vendégek kapusa, Milovanovics előtt elcsúszik a védő, ő azonban két méterről nem tudja a rövid sarokba lőni, mert a vendégkapus belevetődik a lövésbe.

19. perc Pantovics próbálkozik 18 méterről, de fölé megy a lövés.

15. perc
Veszélyeztetnek a vendégek, Zorics ad be balról, Jovanovics kibújik a védők mögül, de méterekkel fölé fejelt

13. perc Egy kapu előtti kavarodás végén Pantovics elé pattan a labda, aki három méterről pont a kapus kezébe fejelte.

10. perc
Vidovics ugratná ki Vidoszavljevicset, ám Cvetinovics becsúszva tisztáz.

6. perc
Sós esik el a tizenhatoson belül, a hazaiak tizenegyest követelnek, de a játékvezető továbbot int.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta pirosban.

A TSC négy ponttal a harmadik helyen áll a tizenhat csapatot felvonultató bajnokságban.

A vezetőedző azt is elárulta, hogy a kezdőcsapatban lesz néhány változás, mivel a legjobban felkészült játékosoknak szavaz majd bizalmat. A kragujevaci Radnicski 1923 a Novi Pazar (0–2) és a Csukaricski (1–2) elleni vereséggel kezdte az idényt, s Topolyán a pontszerzés is bravúr lenne a dél-szerbiai együttestől.

„Büszkék lehetünk magunkra, hiszen bemutatkozhattunk a Bajnokok Ligájában, a keddi, Braga elleni meccs azonban már az archívum része, s azt kértem a játékosoktól, hogy a bajnoksággal és a kragujevaciakkal foglalkozzanak”.

NEM AKAR a fáradtságra hivatkozni Zsarko Lazetics, a Topolyai SC vezetőedzője, aki tudja, hogy bár a Bajnokok Ligája-selejtezőben kijózanító, 3–0-s vereséget szenvedtek a portugál Bragától, és így meglehetősen borongósak a kilátások a visszavágó előtt, sok csapat örömmel cserélne a TSC-vel.

A Braga az archívumban, fókuszban a Radnicski. A győzelem kiharcolására készül a Topolyai SC: a Bajnokok Ligája-selejtezőben kiesésre álló csapat 18.55-kor a kragujevaci Radnicski 1923-at fogadja a szerb Szuperliga harmadik fordulójában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TSC–RADNICSKI MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!