Könnyedén nyert a Javor ellen a Topolya

2023.08.20. 19:30
Győzelem! (Fotó: TSC, archív)
A szerb labdarúgó-élvonal 4. fordulójában a Topolya simán győzött a Javor otthonában.

SZERB SZUPERLIGA
4. FORDULÓ
Javor–Topolyai SC 0–3 (0–3)
Ivanjica,
Városi Stadion, 1000 néző. V: M. Milanovics
Javor-Matisz:
Manojlovics – Domagics, Tojcsics, Obradovics,Miletics – Eliomar Silva, B. Doucouré (T. Petrovics, 62.) – Ibrahim Tanko (Boszics, 72.), Gojkovics, Norman Campbell (Bayere Junior, 86.) – Gigics (Kopitovics, a szünetben). Vezetőedző: Radovan Csurcsics
TSC:
V. Ilics– Djordjevics, Antonics, Calusic – Radin (Kuveljics, a szünetben) – Cvetkovics, Sztanics (Vulics, 84.), N. Petrovics – Sz. Jovanovics (A. Csirkovics, 66.), Rakonjac (U. Milovanovics, 75.), Pantovics II (Vlalukin, 75.). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Sztanics (20. – 11-esből), Sz. Jovanovics (37.), Pantovics II (45. – 11-esből)

A Bajnokok Ligájából való kiesés után a Topolyai Sport Clubnak Ivanjicán kellett felmondania a leckét a szerb Szuperliga negyedik fordulójában, ahol a Javor-Matisz vendégeként lépett pályára Zsarko Lazetics csapata. A vendégek az első negyvenöt percben háromszor voltak eredményesek, s végül magabiztosan, 3–0-ra győztek az ötlettelenül focizó Javor-Matisz ellen.

A TSC már a felállítással tudtára adta a hazaiaknak, hogy a három pontért jött, s az első félidőben Szasa Jovanovicsnak köszönhetően magabiztos előnyre tett szert, ugyanis a 19. percben a Javor védője, Obradovics elesett a saját tizenhatosában, a topolyai szélső pedig azonnal lecsapott a labdára, át is emelte a kifutó Manojlovicsot, aki szabálytalankodott a TSC játékosával szemben.

A jogosan megítélt tizenegyest Petar Sztanics magabiztosan értékesítette, a hazai kapus balra vetődött, a labda a jobb sarokban kötött ki. A 37. percben Milos Milos Pantovics előre ívelése hajszálpontosan pattant Jovanovics elé, aki ballal a bal alsóba lőtt. A félidő vége előtt Dolmagics könyökét érintette a labda Milan Radin beadása után, s a játékvezető, miután visszanézte az esetet, másodszor is a tizenegyespontra mutatott. Ezúttal Milos Pantovics állt a labda mögé, és ő is a kapu jobb oldalába gurított, Manojlovics ezúttal is balra vetődött.

A második félidőben nem sok említésre való dolog történt, a hazaiaknak még helyzetek kidolgozására sem futotta, a vendégek pedig teljesen elégedettek voltak a háromgólos előnyükkel, s inkább a labdabirtoklásra helyezték a hangsúlyt.

Az észak-bácskai együttes a következő fordulóban a TSC Arénában fogadja az újonc IMT csapatát, amely négy forduló alatt hét pontot gyűjtött és a harmadik helyen áll a tizenhat csapatos bajnokságban. 0–3

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Két perc a ráadás.

A vendégek passzolgatnak, a hazaiak nézik – mindenki a meccs végét jelző sípszót várja.

87. perc Nikola Kuveljics durván lép oda a középpályán Petrovicsnak, sárga lap a jutalma.

86. perc Campbell le, Loue Bayere Junior be a hazaiaknál.

84. perc Milos Vulics jön be, Petar Sztanics le a vendégeknél, kicsit frissíti a középpályát Lazetics a hajrára.

77. perc
Csirkovics betalál, de les miatt érvénytelen a találat.

76. perc
Gojkovics ível be egy szabadrúgást, Kopitovics bevetődve fölé lő.

75. perc Milos Pantovics le, Jovan Vlalukin a helyére, Marko Rakonjacot pedig Uros Milovanovics váltja.

72. perc Tanko jön le, a szerb U21-es válogatott szélső Radivoj Boszics a helyére a hazaiaknál. Csaknem sérülés volt akkor a meccs előtti csere.

Ő nem a volt honvédos és várdai Csirkovics, hanem szélső.

67. perc Alighogy beállt, Csirkovics azonnal végigrobogott a bal oldalon, de a 16 méterről leadott lövését blokkolják a védők.

66. perc Alekszandar Csirkovics be a vendégeknél, a gólszerző Szasa Jovanovics megy le.

62. perc Todor Petrovics jön be, Doucouré megy le a hazaiaknál.

61. perc Rakonjac első próbálkozását Obradovics blokkolja, de ismét a TSC játékosa elé kerül a labda, aki hét méterről, kissé kisodródva ismétel, ezúttal azonban Manojlovics véd.

56. perc Campbell csap le egy labdára, azonnal elindul a kapu felé, de 22 méterről csúnyán fölé lő.

50. perc Campbell adna be jobbról, de Antonics belevetődik a labda útjába.

48. perc Ibrahim Tanko rúgja meg Sztanicsot, aki lent marad a földön, a brazil légiós pedig sárga lapot kap.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Borisz Kopitovics jött be Petar Gigics helyére a szünetben, a vendégeknél is volt egy csere, Nikola Kuveljics be, Milan Radin le.

E párharc legjobb góllövői:
Vladimir Szilágyi 6
Nenad Lukics 4
Djuro Zec 3

Egy kis örökmérleg: 6 mérkőzés, 1 javoros és 4 TSC-s sikerrel, 6, ill. 13 rúgott góllal.

45+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS ELSŐ FÉLIDEJE!

45+4. perc Rakonjac ballal nem sokkal lő a léc fölé kissé balról, 16-ról.

Négy perc a ráadás.

45. PERC MILOS PANTOVICS jobbal a jobb alsóba lő, a kapus ismét balra el. 0–3!

44. perc BÜNTETŐ! Jobb kézzel menti Radin jobb oldali, jobblábas beadását Rakonjac előtt Dolmagic, 11-es! A VAR szerint is.

43. perc Luka Gojkovics kap sárga lapot Antonics felrúgásáért.

37. PERC KETTŐVEL MEGY A TSC! Kissé balról, tízről ballal a bal alsóba lő SZASA JOVANOVICS. A jobb szélről, a felező körül indította őt pazar emeléssel Radin, a kapus visszatáncolt, a szélső meg nagyon higgadt volt. 0–2!

33. perc Pantovics ballal 11-ről a kapusba lő.

32. perc Campbell emel a 16-os jobb sarka elől kapura, véd a jobb felső előtt Ilics.

30. perc Kifut a 16-os elé a hazai kapus, és kézzel ment, bevetődve Rakonjac elől, de tovább.

30. perc Elesik a 16-oson belül Campbell, de nem jár 11-es, műesés volt, előtte Calusic hátán csattant Tanko 16 méteres lövése. Hever reklamálás a hazai kispadok felől.

26. perc Az ötös jobb sarkáról előbb egy védőbe, Calusicsba lő Gigics, majd éles szögből a kapu túlsó felső sarka mellé.

22. perc Rakonjac jobbal 18-ról, középről a jobb felső mellé emel, Pantovics lapos passza után.

20. PERC PETAR SZTANICS jobbal a jobb alsóba lő, a kapus balra el. 0–1!

19. perc Majd összehoz egy büntetőt, az ötös jobb sarkán elüli a fölötte jócskán a jobb sarok mellé emelő Jovanovicsot. Sárga lap is. De nem is a kapus hibázott itt igazán nagyot, hanem az egy kósza ívelésnél az ötös előtt egyszerűen összeső védő, Obradovics.

18. perc Szép, sokpasszos TSC-támadás, a végén Pantovics távolról a léc alá ívelne, de figyel és véd Sztrahinja Manojlovics.

13. perc Milan Radin kap sárga lapot, de megöleli Tankót, és nem engedi el, így fut vele picit.

11. perc Sztanics kicsit jobb helyzetben, Rakonjac kiugrana a bal szélen, de Jovanovics ellövi: ballal 16-ról, középről a léc fölé. Ha nem is sokkal.

6. perc Mellé! Ballal kissé jobbról, 19 méterről nem sokkal lő a bal sarok mellé Jovanovics. Cvetkovics adott be szépen jobbról, jobbal, laposan.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazai csapat tiszta fehérben, lila díszítésekkel, a vendégek tiszta sötétkékben.

Az utolsó pillanatban Boszics helyén Gigics a kezdőben. Sérülés?

A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének visszavágóján a Braga 4–1-re nyert a Topolya otthonában, így kettős győzelemmel jutott tovább a rájátszásba. A Topolya az Európa-liga csoportkörében léphet pályára.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A JAVOR–TSC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!