Sántha az MTI-nek elmondta, hogy a magyar befektetők megérkezését és a kassai labdarúgás újraépítésének megkezdését követő, eddigi hároméves építkezés első fontos lépése az volt, hogy a klub összes utánpótláscsapata feljutott a szlovák bajnokság első osztályába és megkapták a szlovák akadémiai címet. A második, hogy a Kassa városa által fejlesztett stadiont a klub vehette bérbe, a következő pedig az, hogy hosszú évek után sikerült a nagy hagyományú egyesület felnőttcsapatát visszajuttatni az élvonalba.
„Erre előzetesen kétéves időintervallumot határoztunk meg, de már az első évben sikerült. Ebben az esztendőben fogalmazódott meg először komoly elvárásként, hogy most már reális cél a feljutás, mert elért oda a klub fejlesztése, hogy ez valóban lehetséges” – nyilatkozta a Borsodsport Invest Kft. révén többségi magyar tulajdonban lévő klub felügyelőbizottságának elnöke.
Hozzátette, a következő szezonban az lesz a céljuk, hogy stabilizálják helyüket az első osztályban, erre alkalmas játékosállományt és sportszakmai hátteret építsenek.
Sántha felidézte, három évvel ezelőtt egy nagy múltú, ám erősen széthullott klubot vettek át. Mint kifejtette, utánpótláscsapataik jelenleg különböző bérelt pályákat használnak a város több pontján, de folyamatban van a kassai akadémia építése egy 8,2 hektáros területen. Az ütemterv szerint jövő év végére megépülhet a hat edzőpályával, fedett műfüves csarnokkal és egy akadémiai épülettel rendelkező komplexum, ami európai viszonylatban is a legmodernebbek közé fog tartozni – jelezte.
A sportvezető hangsúlyozta, jelenleg több mint háromszáz gyerek futballozik a kassai klubban, de elkezdtek egy régiós együttműködési struktúrát kialakítani a kisebb kelet-szlovákiai klubokkal, amelynek lényege, hogy az ott nevelkedő tehetséges fiatalokra is legyen rálátásuk, és amelyben a felvidéki, magyar ajkú tehetségek kiemelt figyelmet kapnak.
„Szeretnénk egy regionális központot kialakítani a Kassai Labdarúgó Akadémiából, amelyben a régió legtehetségesebb gyerekei tudnak majd pallérozódni, illetve szeretnénk, ha őket minél előbb be tudnánk építeni a felnőttcsapatba” – szögezte le.
Mint rávilágított, az észak-magyarországi és a szomszédos kelet-szlovákiai régió a labdarúgás szempontjából jó irányba tart, hiszen a DVTK bajnokként feljutott az első osztályba, amit vasárnap telt ház előtt ünnepeltek, és a partnerklubjaként működő FC Kosice – amelynek szintén nagy hagyománya és szurkolói bázisa van – is első helyezettként kerül az élvonalba.
„Reméljük, ez az építkezés az egész régióban látszik és látszani fog. Úgy gondoljuk, a sport olyan eszköz, amely közelebb tudja hozni egymáshoz az észak-magyarországi és a kelet-szlovákiai régiót” – nyilatkozta Sántha.