Törökország: a nyáron indulna újra a futballélet a Hatayspornál

Vágólapra másolva!
2023.03.15. 12:47
null
Egyelőre menedékhelyként funkcionál a stadion (Fotó: AFP)
Július-augusztusban újrakezdené az edzéseket a Hatayspor, amely a Törökországot és Szíriát sújtó földrengések hatására lépett vissza a török labdarúgó-bajnokságtól.

A csapatból – amely a Gazianteppel együtt döntött a visszalépés mellett – a romok alatt hunyt el a ghánai válogatott labdarúgó Christian Atsu és a sportigazgató Taner Savut, valamint néhány utánpótlás-játékos is.

„Az egész város a romok eltakarításával van elfoglalva” –mondta Aydin Toksöz alelnök, aki szerint nyár előtt lehetetlen újraindítani a klub vérkeringését. A Hatayspor néhány játékost kölcsönadott formájuk megtartásáért, az edzéshelyszínek megrongálódtak, az egyesület pedig gazdaságilag tönkrement, ám Európa-szerte törökök ajánlottak fel adományt a megsegítésére. A klub stadionja – ahol Atsu a tragédia előestéjén a hajrára csereként beállva győztes gólt szerzett szabadrúgásból a Kasimpasa elleni bajnokin – most vészhelyzeti menedékként szolgál az otthonukat elvesztők számára, a pályán is sátrak állnak.

A február 6-i pusztító erejű földrengésnek a legfrissebb adatok szerint Törökországban 48 488 halálos áldozata volt, míg Szíriában megközelítőleg hatezer ember vesztette életét.

Legfrissebb hírek

„A viadal, amiről sosem tudtuk, hogy szükségünk van rá” – Szoboszlai és Güler szócsatája a nemzetközi sportsajtót is bejárta

Magyar válogatott
2025.03.24. 20:06

Kevesebbszer lőttünk, kevesebb párharcot nyertünk, mint Isztambulban

Magyar válogatott
2025.03.24. 13:37

Olvasóink nem kímélték a válogatottat: átlagosan tízből négy pontot adtak a játékosoknak

Magyar válogatott
2025.03.24. 11:37

Kép: Szoboszlai az NSO Instagram-bejegyzése alatt szúrt oda Arda Gülernek

Magyar válogatott
2025.03.24. 07:38

Dibusz Dénes nem látta esélyét annak, hogy a második félidőben egyenlítsen a magyar válogatott

Magyar válogatott
2025.03.24. 07:05

Tóth Alex felemásan éli meg a bemutatkozását a válogatottban; Szoboszlai dicsérte

Magyar válogatott
2025.03.23. 21:55

Szoboszlai Dominik: Akik akkor nem szurkolnak nekünk, amikor vesztésre állunk, akkor se szurkoljanak, amikor nyerünk

Magyar válogatott
2025.03.23. 21:36

Vincenzo Montella: Marco Rossival mindketten mediterrán vérmérsékletű emberek vagyunk

Magyar válogatott
2025.03.23. 21:02
Ezek is érdekelhetik