Brazília: nem reagál a kezelésekre Pelé – sajtóhír

Vágólapra másolva!
2022.12.03. 15:15
null
Pelé életkörülményeinek javításán dolgoznak (Fotó: AFP)
A Folha de Sao Paolo brazil hírportál szerint Pelé állapota már nem javul. A vastagbélrákkal kezelt brazil legendát betegsége ellen már nem kezelik, életkörülményeit javító kezeléseket kap palliatív eljárás keretében.

 

A 82 éves, háromszoros világbajnok brazil ikont vastagbélrákkal diagnosztizálták és operálták tavaly szeptemberben. Ezt követően áttétek jelentkeztek a korábbi futballista testében. Pelét a héten ismét kórházba szállították, ugyanis duzzanatok jelentek meg a testén, légúti fertőzést kapott, állapota pedig tovább romlott.

A Folha szerint Pelé már nem reagál a kemoterápiás kezelésekre, a fájdalom és a légszomj enyhítésére irányuló palliatív kezelésben részesül. Ezt a végstádiumban lévő daganatos betegeknél szokták alkalmazni szenvedéseik enyhítésére, csökkentésére.

 

Legfrissebb hírek

„Lábunkkal szóbaállanak” – Kő András publicisztikája

Minden más foci
10 órája

Guirassy Haaland nyomában; a francia csapatok Flick mumusai?

Bajnokok Ligája
22 órája

Labdarúgás: másodszor is kikaptak a belgáktól az U17-es lányok

Utánpótlássport
2025.10.01. 17:28

„Nem hiányzik az edzősködés” – Jürgen Klopp félti a futball jövőjét

Minden más foci
2025.09.30. 11:20

Labdarúgás: ezer fölötti fiatalperc az NB I 8. fordulójában

Utánpótlássport
2025.09.30. 09:05

Labdarúgás: öt gólt rúgott a bolgároknak az U15-ös leányválogatott

Utánpótlássport
2025.09.27. 15:59

Labdarúgás: az U17-es fiúk kikaptak, az U15-ös lányok nyertek

Utánpótlássport
2025.09.25. 19:59

„Mindig mondta, hogy én leszek a világ legjobbja” – elsírta magát Dembélé gyerekkori barátja az Aranylabda-gálán

Francia labdarúgás
2025.09.23. 10:29
Ezek is érdekelhetik