Labdarúgás: orosz győzelem a kirgiz válogatott ellen

Vágólapra másolva!
2022.09.25. 09:14
null
Fotó: Twitter/TeamRussia
Az orosz labdarúgó-válogatott vendégként 2–1-re legyőzte Kirgizisztán nemzeti együttesét a szombat esti felkészülési mérkőzésen.

 

A biskeki találkozó azzal együtt jött létre, hogy Oroszországot – ukrajnai háborúja miatt – a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség (UEFA) is kirekesztette a nemzetközi labdarúgásból, s a szbornaja nem vehet részt a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjében. A kirgizisztáni az első fellépésük volt az oroszoknak 2021 novembere óta, amikor is 1–0-ra kikaptak a házigazda horvátoktól a 2022-es világbajnoki selejtező csoportkörének utolsó mérkőzésén.

A kirgiz–orosz meccsen a hazaiak Alimardon Sukurov találatával a 24. percben vezetéshez jutottak, a vendégek Alekszandr Szobolev révén a 30. percben büntetőből egyenlítettek, és Danyiil Utkin 89. percben szerzett góljával nyertek. A két válogatott először játszott egymással, Kirgizisztán a 95., Oroszország pedig a 35. helyet foglalja el a FIFA rangsorában.

Az orosz nemzeti csapat a nemzetközi bojkott dacára még a november 20-án rajtoló katari világbajnokság előtt – amelyre nem jutott ki – két további felkészülési mérkőzést vív: elébb november közepén – 15-én vagy 16-án – a vb-résztvevő iráni válogatottal Teheránban vagy Katarban, november 19-én pedig Bosznia-Hercegovina legjobbjaival Szentpéterváron találkozik. Utóbbi meccset illetően azért akad bizonytalanság, mivel a tervezett oroszországi vendégszereplés miatt odahaza is támadások érték a bosnyák szövetséget, amely bejelentette, hogy az elvi megállapodás megszületett az oroszokkal, de véglegesen októberben döntik el, észszerű-e a felkészülési találkozó.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Kirgizisztán–Oroszország 1–2
(Sukurov 24., ill. Szobolev 30. – 11-esből, Utkin 89.)

(MTI)

Legfrissebb hírek

„Meg fogjuk védeni sportolóink jogait” – a CAS-hoz fordul az Orosz Szánkószövetség

Egyéb egyéni
22 órája

Gólzáporos meccsen verte meg városi riválisát a DVSC

Labdarúgó NB I
2025.07.16. 20:03

Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első nyári felkészülési meccsén

Angol labdarúgás
2025.07.13. 17:55

Vizes vb: az orosz és a fehérorosz érmeket is számolják

Vizes vb 2025
2025.07.13. 13:01

Így emlékeznek meg Diogo Jotáékról a Liverpool első felkészülési mérkőzésén

Angol labdarúgás
2025.07.11. 12:32

Németh András duplázott a Puskás Akadémiában; az Újpest kikapott a horvát rekordbajnoktól

Labdarúgó NB I
2025.07.09. 21:46

A FTC nyert Lienzben, a DVTK vereséget szenvedett a cseh bajnokkal szemben

Labdarúgó NB I
2025.07.09. 19:15

Döntöttek a Liverpool első felkészülési mérkőzéséről

Angol labdarúgás
2025.07.09. 13:45
Ezek is érdekelhetik