FIFA, UEFA: az oroszok a CAS-tól kérik a szankciók felfüggetsztését

MTI/K. B.MTI/K. B.
Vágólapra másolva!
2022.03.08. 19:03
null
Úgy vélik, a FIFA és az UEFA döntése ellentétes a sport szellemiségével (Fotó: AFP)
Az Orosz Labdarúgó-szövetség azt kéri a nemzetközi Sportdöntőbíróságtól (CAS), hogy függessze fel a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség (UEFA) szankcióit, azaz a végső döntés meghozataláig az orosz válogatottak és klubcsapatok indulhassanak a nemzetközi sorozatokban – írja a Magyar Távirati Iroda.

 

Az orosz szövetség múlt csütörtökön jelentette be, hogy a CAS-hoz fordul, mert a FIFA és az UEFA múlt hétfőn felfüggesztette az orosz válogatottak és az orosz klubcsapatok nemzetközi részvételét, amiért Oroszország február 24-én háborút indított Ukrajna ellen.

Az oroszok szerint a FIFA és az UEFA döntése ellentétes a sport szellemiségével, és kategorikusan nem értenek egyet a szankciókkal.

A két szervezet döntése alapján például az orosz férfiválogatott nem játszhat világbajnoki pótselejtezőt március 24-én a lengyelek ellen, és így ki sem juthat a november 21. és december 18. között sorra kerülő katari vb-re. A Szpartak Moszkva sem állhat ki az Európa-liga nyolcaddöntőjében a három magyar válogatott játékost, Gulácsi Pétert, Szoboszlai Dominiket és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig ellen.

Ezeken túl az UEFA felbontotta szponzori szerződését a Gazprom orosz energiaipari vállalattal, amely 2012 óta – sajtóértesülések szerint – évi 40 millió eurót fizetett a többi között a Bajnokok Ligája és 2024-es Európa-bajnokság támogatásáért.

Legfrissebb hírek

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

NB III: az MLSZ után a FIFA-hoz fordult az FC Dabas Tamás Kornél átigazolása miatt

Labdarúgó NB II
2025.04.14. 22:35

Kovács István bekerült a nyári klubvilágbajnokság játékvezetői keretébe

Minden más foci
2025.04.14. 20:27

Sportpacifikálás – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
2025.04.11. 23:31

Rangos UEFA-elismerést kapott a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 12:14

Magyar szereplők Párizsban, Londonban és Stockholmban

Európa-liga
2025.04.10. 09:16

Nem szólhat a bírókról a klub-vb – szemináriumokat tartott a FIFA a játékvezetőknek

Minden más foci
2025.04.08. 20:42

Lezárult a fegyelmi vizsgálat, Rüdigerék játszhatnak az Arsenal ellen

Bajnokok Ligája
2025.04.04. 16:53
Ezek is érdekelhetik