PSG: „Ne nevessetek. Edzés van” – Pochettino nem viccel

T. D.T. D.
Vágólapra másolva!
2021.01.04. 21:00
null
Mauricio Pochettino nagyon komolyan veszi a munkát Párizsban (Fotó: Getty Images)
Amint az már a bemutatása utáni nyilatkozatból is kitűnt, Mauricio Pochettino, a PSG újonnan kinevezett vezetőedzője nem finomkodik majd játékosaival, hanem kemény munkára fogja őket. Mindez a Le Parisien értesülései szerint már az első edzésen is tetten érhető volt.

 

Mint ismert, a klubot 2001–2003-ig játékosként erősítő argentin tréner már a bemutatása után figyelmeztette játékosait arra, hogy ki kell érdemelniük a PSG mezét. Úgy tűnik, nem viccelt.

Pochettino vasárnap délután tartotta meg első edzését, amelyen a párizsi lap információi szerint korán megadta az alaphangot. Fiával, a korábbi egyetemi tanulmányai miatt franciául is beszélő Sebastianóval érkezett, és kemény fizikai feladatokkal dolgoztatta meg a játékosokat, az elmondások szerint folyamatosan magasabb erőbedobásra és nagyobb koncentrációra ösztönözték a labdarúgókat. Amikor a vezetőedző egy apró fegyelmezetlenségre lett figyelmes, azonnal szólt: „Ne nevessetek. Edzés van.”

A jelek szerint a 48 éves edző nagyon komolyan veszi a munkát. Már csak az a kérdés, mit szólnak ehhez a sztárok…

A PSG legközelebb január 6-án 21 órakor lép pályára a Saint-Étienne vendégeként.

Legfrissebb hírek

Mire lesz elég a leggazdagabb francia család pénze és az RB-csoport tudása?

Francia labdarúgás
2 órája

A Monaco segédedzőjeként folytatja Lőrincz Ábel – hivatalos

Francia labdarúgás
18 órája

Sallai Roland csapattársa lehet Gianluigi Donnarumma – sajtóhír

Francia labdarúgás
2025.07.26. 18:13

A Lyon a Ligue 1-ben marad – számos klub továbbra is bajban

Minden más foci
2025.07.23. 11:07

Nego elárulta, busás fizetéssel csábították Szaúd-Arábiából

Francia labdarúgás
2025.07.17. 11:40

Nego szerződést hosszabbított Franciaországban – hivatalos

Francia labdarúgás
2025.07.15. 17:50

Csodás érzés nyerni, pláne, hogy előzetesen senki sem hitt bennünk – Cole Palmer

Klub-vb
2025.07.14. 00:12

Hármat rúgott a PSG-nek, a Chelsea lett a klubvilágbajnok!

Klub-vb
2025.07.13. 23:19
Ezek is érdekelhetik