NL, D-liga: feröeri botlás, még mindig élnek a máltai remények

2020.11.14. 19:50
A labdarúgó Nemzetek Ligája D-ligájának 5. fordulójában Málta hazai pályán 3–1-re legyűrte Andorrát, így megőrizte esélyét a C-ligába jutásra.

Pedig a vendégek nem kezdtek rosszul, Marc Rebés korai góljával vezettek (0–1), de a második félidő elején rövid idő alatt kétszer is betalált a házigazda, majd a 93. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát, így megőrizte feljutási esélyét – persze ehhez az is kellett, hogy Feröer ne nyerjen a 18 órás meccsen Lettországban. Márpedig nem tudott nyerni, sőt még a lettek szereztek vezetést, más kérdés, hogy egy percre rá jött a feröeri válasz.

Az utolsó körben kedden Málta fogadja Feröert, a két gárda első meccsén a házigazda 3–2-re nyert, így egy kétgólos sikernél, vagy 1–0-nál és 2–1-nél Málta jutna fel a C-ligába. A 3–2 megismétlése viszont érdekes helyzetet hozna, hiszen mindkét gárdának 11 pontja, 3–2-es egymás elleni hazai győzelme és 10–7-es gólkülönbsége lenne, így az összességében nyolcadikként rangsoroló szempont, az idegenben szerzett összes gól döntene – Feröer javára (4, Máltának 3).

A 2. csoportban a 49. perctől emberelőnyben játszó Gibraltár ikszelt San Marinóban, ezzel még nem tudta biztosítani a feljutását, a mindent eldöntő meccsen Liechtensteint fogadja – idegenben 1–0-ra győzött, otthon egy iksz is elég.

NEMZETEK LIGÁJA
D-DIVÍZIÓ, 5. FORDULÓ
1. CSOPORT
Málta–Andorra 3–1 (Emili García 55. – öngól, Degabriele 58., Dimech 90+3., ill. Rebés 3.)
Lettország–Feröer 1–1 (Kamess 59., ill. Vatnhamar 60.) Feröer ne nyerjen a 18 órás meccsen Lettországban. Márpedig nem tudott nyerni, sőt még a lettek szereztek vezetést, más kérdés, hogy egy percre rá jött a feröeri válasz.