Női foci: Jakabfiék bajnokok lettek, a Barcelona nem

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.05.06. 09:59
Németországban Jakabfi Zsanett csapata, a VfL Wolfsburg, míg Spanyolországban az Atlético Madrid nyerte meg a 2018–2019-es női labdarúgó-bajnokságot.

Jakabfi Zsanett együttese, a Wolfsburg vasárnap 1–0-s győzelmet aratott a Hoffenheim otthonában, így az utolsó fordulót megelőzően megőrizte hétpontos előnyét a Bajnokok Ligája-elődöntős Bayern München előtt. A magyar válogatott támadó 19 mérkőzésen hét góllal járult hozzá a klub történetének ötödik bajnoki címéhez.Wolfsburg vasárnap 1–0-s győzelmet aratott a Hoffenheim otthonában, így az utolsó fordulót megelőzően megőrizte hétpontos előnyét a Bajnokok Ligája-elődöntős Bayern München előtt. A magyar válogatott támadó 19 mérkőzésen hét góllal járult hozzá a klub történetének ötödik bajnoki címéhez.

Jakabfiék egy héttel ezelőtt a Freiburg legyőzésével (1–0) a Német Kupát is megnyerték, így sorozatban a harmadik évben dupláztak hazai színtéren.

Spanyolországban az Atlético Madrid otthon (0–2) és idegenben (1–2) is kikapott a BL-döntős FC Barcelonától, ezen a két meccsen kívül viszont mind a 28 bajnokiját megnyerte, ellenben a katalánok ötször is botlottak – a vasárnapi záró fordulóban a Tenerifétől kaptak ki 1–0-ra –, így egymást követő harmadik idényben is a fővárosi alakulat lett a bajnok. A katalánok 2012 és 2015 között zsinórban négy bajnoki címet szereztek, azóta viszont sorozatban negyedszer végeztek a második helyen.

A francia bajnokságot az elmúlt 12 évhez hasonlóan idén is Marozsán Dzsenifer csapata, a budapesti Bajnokok Ligája-döntőre készülő Olympique Lyon nyerte meg, amely 2016 decembere óta veretlen hazája első osztályában.

Legfrissebb hírek

IFFHS: Guardiola Manchester Cityje 22 meccs óta őrzi hazai veretlenségét a BL-ben

Bajnokok Ligája
1 órája

Hans-Dieter Flick: Változtathatunk néhány dolgon, de a filozófiánkhoz ragaszkodnunk kell

Bajnokok Ligája
6 órája

Háromszor vezetett a Bruges a Barcelona ellen, iksz lett a vége

Bajnokok Ligája
15 órája

Női NB I: hárommal verte meg az újoncot a címvédő FTC

Labdarúgó NB I
20 órája

Andrés Iniesta szelíd tanácsa: Legyenek türelmesek Lamine Yamallal...

Bajnokok Ligája
Tegnap, 13:15

A férfiak után az FTC női csapata is legyőzte az MTK-t az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2025.11.02. 18:09

Női NB I: a Győr nyert Újpesten, Budaörsön 10 gól esett

Labdarúgó NB I
2025.11.01. 21:26

Endricket kölcsönadhatja a Real Madrid – meg is van a befutó?

Spanyol labdarúgás
2025.11.01. 12:23
Ezek is érdekelhetik