PSG: nem számolnak a támadóval, irány a Jogi Bizottság

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.09.29. 14:07
Áll a bál Hatem Ben Arfa körül, miután a Ligue 1-ben szereplő Paris Saint-Germain labdarúgója nem edzhet az első csapattal.

A 30 esztendős, 15-szörös francia válogatott Ben Arfával kapcsolatban a nyáron arról lehetett hallani, miszerint a PSG előre jelezte neki, hogy Neymar és Mbappé érkezése után távozhat, ha többet szeretne játszani, az egyesület ugyanis nem tudja garantálni a játéklehetőséget.Ben Arfával kapcsolatban a nyáron arról lehetett hallani, miszerint a PSG előre jelezte neki, hogy Neymar és Mbappé érkezése után távozhat, ha többet szeretne játszani, az egyesület ugyanis nem tudja garantálni a játéklehetőséget.

A futballista mindezek ellenére a maradás mellett döntött.

A gárda stábja erre kirakta Ben Arfát az első csapatból, ezt azonban a játékos nem vette jó néven – Ben Arfa állítólag olyannyira berágott, hogy ügyvédjét elküldte a francia bajnokság Jogi Bizottságához, abban bízva, hogy a szervezet segítségével visszakerülhet Neymarék mellé.

Ben Arfa „kiiktatása” nem először történt meg, szeptember elején ugyanis egyszer már száműzték a tartalékokhoz, ám akkor a játékos ügyvédje, Jean-Jacques Bertrand levelet küldött a csapat vezetőségének, amely ezt követően megváltoztatta döntését.

Eddig…

„Azt követeljük, hogy a klub betartsa a kötelezettségeit – idézi a L'Équipe Bertrandot, aki úgy véli, az, hogy a PSG Ben Arfát a tartalékokhoz száműzte, ellentétes a szabályokkal. – Ami Hatem munkakörülményeit illeti, egyértelmű visszaesés tapasztalható. Az egész július elején kezdődött az Egyesült Államokbeli felkészülés előtt. Először elkérték az útlevelét, majd az indulás előtt telefonon értesítették, nem tarthat a társaival.”

„Ezen a héten arra kérték, hogy a tartalékokkal készüljön, hogy egyáltalán ne zavarja a többieket a Bayern München elleni mérkőzés előtt. Ben Arfa ezt persze megértette. Csütörtökön visszatért az első csapathoz, de az edzés után jött a felszólítás, hogy pénteken ismét a tartalékokkal kell lennie. Semmiféle magyarázatot nem kapott.”

„Noha ez ideiglenes intézkedésnek tűnik, valójában állandó jellegű, csak »álcázva«, ez pedig az edzői stábtól a játékos tiszteletének teljes hiányát tükrözi. Egyszerűen befagyasztották.”

Legfrissebb hírek

Egy amerikai üzletasszonyra vár a Lyon élvonalbeli tagságának megmentése

Francia labdarúgás
6 órája

Messiéknek esélyük sem volt, a PSG könnyedén jutott a klub-vb negyeddöntőjébe

Klub-vb
20 órája

Klub-vb: a PSG–Atlético Madrid meccsre látogattak ki a legtöbben a csoportkörben

Klub-vb
2025.06.28. 09:07

„Érthetetlen döntés...” – fellebbez kizárása ellen a Lyon

Francia labdarúgás
2025.06.25. 10:11

Adóssága miatt kizárták az Olympique Lyont a francia élvonalból

Francia labdarúgás
2025.06.24. 21:19

Az Atlético Madrid hiába győzte le a Botafogót, a brazil csapat és a PSG jutott tovább a klub-vb-n

Klub-vb
2025.06.23. 23:03

Klub-vb: kétségbe vonja a dél-amerikai sikerek értékét az angol média

Klub-vb
2025.06.21. 17:06

Kovács István ismét szerencsét hozott a párizsiaknak: PSG–Atlético Madrid 4–0!

Klub-vb
2025.06.15. 23:02
Ezek is érdekelhetik