Világfutball: a svédek megtalálták a színészkedés ellenszerét?

Vágólapra másolva!
2017.03.16. 09:57
A svéd másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Östers IF klubigazgatója, Johan Lindberg elhatározta, hogy megtisztítja a futballt a színészkedéstől – saját csapatával mutat példát.


A svéd Östers IF-nél a következő hónaptól mindenki büntetést kap, akiről bebizonyosodik, hogy színészkedett a meccsen.
A svéd Östers IF-nél a következő hónaptól mindenki büntetést kap, akiről bebizonyosodik, hogy színészkedett a meccsen.

„Nem egyik estéről a másikra találtam ki, de a Barcelona mérkőzése után érett meg bennem az ötlet – utalt Lindberg alighanem arra az esetre, amikor Luis Suárez tizenegyest harcolt ki csapata PSG elleni BL-párharcának visszavágóján. – Bár más világban élünk, mi nem ilyen futballra vágyunk. Nem így akarunk meccset nyerni.”

„Elsősorban az olyan esetekre gondolok, amikor valaki büntetőt harcol ki, holott nem volt semmilyen kontakt – folytatta a reformer vezető. – Annak ellenére, hogy mindenki ellenzi a szimulálást, senki nem csinál semmit. Abban bízok, hogy kezdeményezésünk követésre ösztönzi a klubokat, és talán felgyorsítja a videobíró bevezetését is.”

Legfrissebb hírek

Súlyos pénzbüntetést kapott a Szerb Labdarúgó-szövetség

Minden más foci
2024.12.13. 16:24

Az Újpest fellebbez a zárt kapus büntetés ellen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2024.11.18. 12:37

Nem lehetnek magyar szurkolók a Hollandia elleni NL-meccsen – hivatalos

Magyar válogatott
2024.10.29. 22:02

Vízilabda: féléves eltiltással büntették az olasz férfiválogatottat

Vízilabda
2024.10.18. 09:21

Anglia: a másodosztályú csapatnál „súlyosan” büntetik, ha valaki nem énekel

Angol labdarúgás
2023.10.26. 12:21

F1: nyolc versenyző helyezése változott az Aston Martin óvása után

F1
2023.07.02. 22:04

Bundesliga: ittas vezetésért elvették a Bayern játékosának jogosítványát

Német labdarúgás
2023.03.15. 16:23

Serie A: Dybala akár egy hónapos eltiltást is kaphat – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2023.02.22. 20:22
Ezek is érdekelhetik