Lengyelország: Holman először a kezdőben, öröme nem teljes

2015.07.18. 22:35
Meglepetés a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ekstraklasa) első fordulójának szombati játéknapján: a címvédő Lech Poznan hazai pályán 2–1-re kikapott a Pogon Szczecintől.

Kádár Tamás és Holman Dávid tagja volt a poznaniak kezdő tizenegyének – utóbbival ez először történt meg élvonalbeli bajnokin azóta, hogy télen a Lechbe igazolt –, a súlyos sérülés után az edzéseket nemrég elkezdő Lovrencsics Gergő kispados volt, nem játszott (vele együtt hat stabil kezdő hiányzott a hazai csapatból).

A szczecini Lukasz Zwolinski gólját Darko Jevtic gyorsan megválaszolta, a védelmi hibát kihasználó Mateusz Lewandowski 38. percbeli találatára azonban már nem érkezett válasz.

Holman korábban 19 percet töltött a pályán lengyel élvonalbeli bajnokin – akkor is a Pogon volt az ellenfél (1–1) –, ezúttal 45-öt, mert a szünetben lecserélték (sárga lapját taktikai szabálytalanságért kapta). Kádár végig a pályán volt.