Eurofoci: négy éve nem történt olyan, ami Vanczák gólja után

2015.05.09. 22:07
Vanczák Vilmos góllal járult hozzá ahhoz, hogy csapata, a Sion 4–0-ra legyőzze a Vaduzt a svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján.

Vanczák Vilmos a 32. percben egy szögletet követően fejelte be a Sion vezető gólját, majd a második félidőben jött Moussa Konaté, és húsz perc alatt klasszikus mesterhármast ért el – utolsó két góljánál csapata már emberelőnyben játszott.Vanczák Vilmos a 32. percben egy szögletet követően fejelte be a Sion vezető gólját, majd a második félidőben jött Moussa Konaté, és húsz perc alatt klasszikus mesterhármast ért el – utolsó két góljánál csapata már emberelőnyben játszott.

Az ősszel többször sérült magyar válogatott védő kilenc hónap után szerzett gólt a svájci bajnokságban – a szombati a harmadik ebben a szezonban –, míg a Sion több mint négy év után aratott ilyen nagy különbségű győzelmet bajnoki meccsen.

Vanczákhoz hasonlóan Vadócz Krisztián is végig a pályán volt csapatában, és ha gólt nem is szerzett, ő is győzelemnek örülhetett. Munasz Dabbur az 5. percben szerzett góllal segítette három ponthoz a Grasshopperst idegenben.

31. FORDULÓ
Aarau–Grasshoppers 0–1
Sion–Vaduz 4–0
Az élcsoport: 1. Basel 70 (31), 2. Young Boys 59 (31), 3. Thun 49 (31), …6. Sion 38, 7. Grasshoppers 36

AUSZTRIA. Gulácsi Péter csapata, a Salzburg hazai pályán 4–0-ra legyőzte az Admirát az osztrák bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján, és nagyon közel került a címvédéshez. Gulácsiék előnye 13 pont, négy teljes forduló és egy mérkőzés van hátra a bajnokságból – azaz a Salzburg honlapja nem megalapozatlanul írja, hogy egyik kezüket már a trófeán tartják. A kaput szombaton is Gulácsi védte, a gólokat Jonathan Soriano, Andreas Ulmer és a duplázó Marcel Sabitzer szerezte.

A Wolfsberger AC Simon Attila nélkül szenvedett súlyos vereséget a Riedtől.

32. FORDULÓ
Austria Wien–Sturm Graz 0–0
Salzburg–Admira 4–0
Ried–Wolfsberger AC 4–0
Wiener Neustadt–Grödig 2–4
Az élcsoport: 1. Salzburg 67, 2. Rapid 54 (31), 3. Sturm 53

CSEHORSZÁG. Tamás Krisztián gólpasszt adott, csapata, a Slavia Praha azonban balszerencsés körülmények között 2–1-re kikapott a Príbram vendégeként a bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján. Balázs Benjámin (Teplice) ugyanakkor győztes csapat tagja volt.

Az U20-as vb-re készülő, egyelőre 26 tagú magyar keretbe beválogatott Tamás beadásából Milan Skoda a 13. percben szerezte meg a vezetést a Slaviának, Roman Bednar gyorsan egyenlített, majd a 90. percben a Príbram győztes gólját is megszerezte.

Balázs először kezdett bajnokin a Teplicében, és győzelemnek lehetett részese: Jakub Hora a 69. percben lőtte a három pontot érző gólt a Jihlava otthonában. Balázst a 83. percben lecserélték.

27. FORDULÓ
Príbram–Slavia Praha 2–1
Vysocina Jihlava–Teplice 0–1
Hradec Králové–Baník Ostrava 1–0
Ceské Budejovice–Dukla Praha 1–0
Sparta Praha–Viktoria Plzen 0–2
Az élcsoport: 1. Viktoria Plzen 66, 2. Sparta Praha 60, 3. Jablonec 54 (26), …7. Teplice 37, …14. Slavia Praha 28

BELGIUM. A Genk – Köteles Lászlóval a kapujában – idegenben legyőzte a Zulte Waregemet, de ez nem volt elég ahhoz, hogy megelőzze a Mechelent és megnyerje csoportját a bajnokság középházi rájátszásában. Az Európa-liga-indulásért a Köteleséket jobb gólkülönbsége révén megelőző Mechelen és a másik csoportgyőztes, a Lokeren mérkőzhet meg.

RÁJÁTSZÁS, KÖZÉPHÁZ (7-14. helyért), 6. 8UTOLSÓ) FORDULÓ
A-CSOPORT

Waasland-Beveren–Mechelen 1–2
Zulte-Waregem–Genk 2–3
A végeredmény: 1. Mechelen 15 (14–3), 2. Genk 15 (14–7), 3. Zulte 4, 4. Beveren 1
B-CSOPORT
Mouscron-Péruwelz–Westerlo 1–1
Lokeren–KV Oostende 6–1
A végeredmény: 1. Lokeren 13, 2. Mouscron 10, 3. Oostende 6, 4. Westerlo 5

ROMÁNIA. Bőle Lukács csapata, a CSMS Iasi folytatta remek szereplését a román bajnokságban, szombaton Craiovában győzött 1–0-ra, igaz a magyar légiós nem játszhatta végig a mérkőzést. Bőle tagja volt a kezdő tizenegynek, de megsérült, a szünetben le kellett cserélni – írja a Ziarul de Iasi internetes kiadása.

Az ősszel még biztos kiesőnek tűnő jászvásári csapat kiváló formában van, a tavaszi 14 bajnokiján mindössze kétszer kapott ki, 42 pontjából 30-at ebben az időszakban szerzett.

31. FORDULÓ
CS U Craiova–CSMS Iasi 0–1
Petrolul Ploiesti–Universitatea Cluj 1–0
Az élcsoport: 1. Targu Mures 65 (30), 2. Steaua 63 (30), 3. Petrolul Ploiesti 52, …8. CSMS Iasi 42

CIPRUS. Az Omonia a magyar válogatott Leandróval a soraiban győzte le szombaton az Anorthosziszt,