Ligue 1: kihasználta a Monaco botlását a PSG

2014.03.02. 22:52
Maxwell (jobbra) juttatta előnyhöz a PSG-t (Fotó: Reuters)
A PSG 2–0-ra legyőzte az Olympique Marseille-t hazai pályán a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának záró mérkőzésén. A párizsiaknál Maxwell és Edinson Cavani volt eredményes.

Lucas Moura járt a legközelebb a gólszerzéshez a mérkőzés első félidejében, amikor a 23. percben több Marseille-játékost kicselezve emelte át Steve Mandandát, de Rod Fanni a gólvonal előtt még tisztázni tudott. A következő nagy lehetőség már a vendégek előtt adódott: Mathieu Valbuena lövésénél Salvatore Sirigu mutatott be nagy bravúrt, így a szünetben gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után aztán gyorsan megszerezte a vezetést a PSG: az 50. percben Zlatan Ibrahimovic játszott okosan Maxwellhez, aki laposan lőtt a Marseille hálójába. (1–0)

A Marseille ezután némi mezőnyfölénybe került, ám nem tudta azt gólra váltani. Nem úgy a PSG, melynél a sérülése után visszatérő Edinson Cavani volt eredményes: Gregory van der Wiel adott be a jobb oldalról, az üresen érkező Cavani pedig hét méterről bólintott a kapuba és beállította a végeredményt. (2–0)

A St. Étienne otthonában kikapó Monaco botlásának köszönhetően a PSG nyolc pontra növelte előnyét a tabellán.