Felkészülés: tizenegyesekkel kapott ki az Ajax

2014.01.11. 19:59
Az Antalya Kupa nemzetközi labdarúgó felkészülési torna harmadik helyéért vívott mérkőzésén a török Trabzonspor tizenegyespárbajban diadalmaskodott a holland Ajax ellen.

A török együttes már a 8. percben megszerezte a vezetést Emre Güral találatával, és bár sokáig úgy tűnt, hogy az eredmény már nem változik, a szünetben sort cserélő amszterdamiak Mike van der Hoorn révén egyenlítettek, a holland játékos (Güralhoz hasonlóan) az elődöntő után ismét eredményes volt.

A tizenegyespárbajt aztán egyből rontással kezdték az amszterdamiak, és mivel a török együttes sorozatban négyszer is pontos volt, az ötödik körben a folytatásért következett az Ajax. Az újabb tizenegyes azonban ismét pontatlan lett, így az ötödik Trabzonspor-rúgóra nem is volt szükség, a törökök zártak a harmadik helyen.

ELŐDÖNTŐ

Galatasaray (török)–Ajax (holland) 2–1 (Yilmaz 6., Coskun 67., ill. Van der Hoorn 47.)
Trabzonspor (török)–Celtic (skót) 1–3 (Emre Güral 41., ill. Pukki 32., A. Balde 37., 57.)