Világfutball: visszavonult a legendás afrikai játékos

2013.12.23. 18:03
Klubja, az egyiptomi al-Ahli megerősítette: Mohamed Abutrika, a százszoros egyiptomi válogatott labdarúgó bejelentette visszavonulását.

A 35 éves labdarúgó a nemrégiben véget ért klubvilágbajnokságon, a kínai Evergrande elleni negyeddöntőben (0–2) lépett pályára utoljára, sérülése miatt a szünetben le kellett cserélni – a búcsú tehát nem az áhított módon történt meg.

A hazájában legendaként tisztelt Abutrika 2004 óta erősítette az al-Ahlit, a kairói csapattal öt Afrikai Bajnokok Ligáját és hét egyiptomi bajnoki címet szerzett.

A támadóként és középpályásként egyaránt bevethető játékos 100 válogatott mérkőzésén 38 gólt szerzett, részese volt két Afrikai Nemzetek Kupája-diadalnak (2006, 2008), és 14 góljával ő a „fáraók" legeredményesebb játékosa vb-selejtezőkön – nagy bánatára világbajnokságon sohasem játszhatott.