Fogadási botrány: válogatott találkozó kapcsán nyomoznak

Vágólapra másolva!
2012.08.17. 13:00
Az Európai Labdarúgó-szövetség svájci főhadiszállásán, Nyonban vizsgálatot indítottak a Norvégia–Málta (4–0) Európa-bajnoki selejtező kapcsán, a meghallgatások ma kezdődtek. A hírek szerint néhány máltai játékost a mérkőzés eredményének befolyásolásával gyanúsítanak.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) vizsgálatot indított a 2007-ben rendezett Norvégia–Málta Európa-bajnoki selejtező kapcsán. A találkozót 4–0-ra a norvégok nyerték meg, ám a legfrissebb hírek szerint nem „tiszta” körülmények között.

A MaltaToday című lap júniusban szellőztette meg a hírt, hogy a Valletta középpályása, Kevin Sammut az egyik gyanúsított az ügyben.

A máltai rendőrség tavaly kezdte el vizsgálni a mérkőzést, amikor Németországban felvetődött, hogy a szóban forgó találkozó manipuláció „áldozata lett”. A jelentések szerint az összecsapás befolyásolásában szerepet játszott a horvát Marijo Cvrtak, a horvát fogadási maffia egyik hírhedt tagja is.

A máltai külügyminisztérium három hónapos vizsgálata során 30 embert hallgattak ki a mérkőzéssel kapcsolatban, majd az erről készült 500 oldalas dokumentumot átnyújtották az UEFA képviselőinek.

Legfrissebb hírek

El-döntő: az UEFA bocsánatot kért a kevés érem miatt

Európa-liga
2025.05.23. 10:58

Súlyos büntetést szabott ki az UEFA a magyar–török NL-meccsen történtek miatt

Magyar válogatott
2025.05.17. 13:06

Óriási a botrány: saját kongresszusát késte le a FIFA elnöke, tiltakozásul Csányi Sándor is kivonult

Minden más foci
2025.05.16. 10:46

Aleksander Ceferin szerint szörnyű az olasz labdarúgás infrastruktúrája

Olasz labdarúgás
2025.05.06. 15:39

A Man. City kapta a legtöbb pénzt válogatott játékosai után, Magyarországon a Ferencváros az első

Minden más foci
2025.04.22. 13:21

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

Rangos UEFA-elismerést kapott a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 12:14

Magyar szereplők Párizsban, Londonban és Stockholmban

Európa-liga
2025.04.10. 09:16
Ezek is érdekelhetik