Ligue 1: Lens-ban nyert az OM, üldözi a listavezető Lille-t

2011.04.03. 23:14
Újabb győzelmet aratott a kiváló formában levő – legutóbbi nyolc bajnokijából hetet megnyerő – Olympique Marseille a francia élvonalban. A címvédő ezúttal a Lens otthonában diadalmaskodott, és megerősítette második helyét, miután a Rennes és a Lyon is pontokat vesztett.

Az első félidőben Eduardo fejesével a Lens közel került a gólszerzéshez, ám a labda a lécen csattant – Steve Mandandának esélye sem volt pedig. A Marseille Rémy és Lucho González révén hagyott ki helyzeteket, majd Mandandának többször is nagyot kellett védenie a 0–0 megőrzéséhez.

A meccs egyetlen gólja a 69. percben esett: Lucho González passzával Benoit Cheyrou került helyzetbe, majd jobb lábbal kilőtte a jobb alsó sarkot. Bölöni László csapata hiába támadott, nem tudott egyenlíteni – az OM 1–0-ra győzött, hátránya négy pont a Lille-el szemben, nyolc fordulóval a vége előtt.