Jorkyball: újabb kupát nyert a Crystal Palack együttese

2008.01.30. 20:04
A Crystal Palack nagy lépésekkel halad legfőbb célja, a nemzetközi szereplés felé. Ehhez a VI. Hétközi Kupán is tett egy nagy lépést: megnyerte a versenyt. Az együttes a kvalifikációs versenysorozat újabb állomásán hétfőn a Lurdy-Házban nagyon szoros, kiegyenlített versengésben bizonyult a legjobbnak.
Óriási küzdelem és nagy csata a Lurdyban: újabb kupát nyert a Crystal Palack
jorkyball.hu

Kilenc csapat indult az újabb kvalifikációs megmérettetésen. Az egytől egyig komoly játékerőt képviselő részvevők között a pillanatnyi forma döntött, gyakorlatilag bármelyik csapat megnyerhette volna a kupát.

Mi sem bizonyítja jobban ezt az állítást, minthogy a legnagyobb esélyesek közt számon tartott Piros Mogyorósnak ezúttal be kellett érnie a negyedik hellyel. A két csoport erőssége teljesen kiegyenlített volt, és remek, nagyon szoros meccseket vívtak egymással a csapatok.

Az A-csoportban a Piros Mogyorós mellett meglepetésre, de nem érdemtelenül az FC Májer együttese került az elődöntőbe, amely néhány viszonylag gyengébben sikerült kupa után végre visszatalált a helyes útra. Az egyre jobban és stílusosabban játszó Mérnököknek kevés hiányzott a továbbjutáshoz. A B13 bombaerős csapatának pedig nem sikerült semmi, kifelé pattantak azok a labdák, amelyek máskor befelé.

A B-csoportban is öldöklő küzdelem folyt a két továbbjutó helyért. A Tipp Bull csapata remek játékkal egyetlenegy szettet vesztve biztosan hozta a csoportelsőséget, de azért nagyon meg kellett küzdeni a győzelmekért. A Crystal Palack óriásit küzdött és végül második helyen került be az elődöntőbe.

Még a legnagyobb harcosok sem maradhatnak örökké talpon

A CSSZK és a Jómunkás United is magas színvonalon, jól játszott, de ez ma kevés volt a továbbjutáshoz. A régen látott Fehér Angyaloknak pedig nem volt szerencséje. Rendkívül peches volt a Jómunkás United is, hiszen a harmadik meccsen egyik játékosa combizomhúzódást szenvedett. Ha nincs ez a sérülés, talán másképp alakul minden.

A helyosztók és az elődöntők pedig minden igényt kielégítettek. Szép játék, izgalom, taktika, és hatalmas küzdelem. Öröm volt nézni a csapatokat. Itt már egy kivétellel az összes meccs három szettes volt.

A harmadik helyet az FC Májer szerezte meg, hosszú idő után lett ismét érmes. A dobogóról lemaradó Piros Mogyorós csapata csak a negyedik helyért járó nem kevés ponttal vigasztalódhatott, no meg azzal, hogy megtartotta második helyét a kvalifikációs versenysorozatban.

A döntőbe a korábbi küzdelmekben alaposan elfáradt Crystal Palack és a legutóbbi győztes, a Tipp Bull került. Mindkét csapat a hatodik meccsét játszotta, le a kalappal előttük, a döntőre is maradt még energiájuk. Mindkét csapat az utolsó erőtartalékait mozgósította, szenzációs meccset vívtak egymással. A győzelmet végül a csere nélkül felálló Crystal Palack szerezte meg.

A nap mérkőzését egyébiránt egyébként a Jómunkás United és a Fehér Angyalok játszotta, ahol majd negyvenöt percen át nyüstölte egymást a két rivális. Nem mellékesen a Jómunkás United azt megelőzően a Tipp Bullal is maratoni csatát vívott.

VI. HÉTKÖZI JORKYBALL-KUPA, I. OSZTÁLY

LURDY-HÁZ, JANUÁR 28.
A-CSOPORT
FC MÁJER - MÉRNÖKÖK 2-1 (7:6, 6:7, 8:6)
PIROS MOGYORÓS - B13 2-0 (7:3, 7:3)
PIROS MOGYORÓS - MÉRNÖKÖK 2-0 (7:6, 7:1)
FC MÁJER - B13 2-0 (7:6, 7:4)
B13 - MÉRNÖKÖK 2-1 (7:4, 3:7, 7:2)
PIROS MOGYORÓS - FC MÁJER 2-1 (7:3, 4:7, 8:6)
VÉGEREDMÉNY
1. PIROS MOGYORÓS 3 3 - - 6-1 8
2. FC MÁJER 3 2 - 1 5-3 6
3. B13 3 1 - 2 2-5 2
4. MÉRNÖKÖK 3 - - 3 2-6 2
B-CSOPORT
TIPP BULL - JÓMUNKÁS UNITED 2-0 (7:6, 7:6)
CSSZK - FEHÉR ANGYALOK 2-0 (7:3, 7:4)
TIPP BULL - CRYSTAL PALACK 2-1 (6:7, 7:1, 7:5)
JÓMUNKÁS UNITED - FEHÉR ANGYALOK 2-1 (7:3, 6:7, 8:6)
TIPP BULL - CSSZK 2-0 (7:4, 7:4)
CRYSTAL PALACK JÓMUNKÁS UNITED 2-0 (7:1, 7:4)
TIPP BULL - FEHÉR ANGYALOK 2-0 (7:5, 7:6)
CRYSTAL PALACK CSSZK 2-0 (7:0, 7:6)
CRYSTAL PALACK FEHÉR ANGYALOK 2-0 (7:6, 7:1)
CSSZK - JÓMUNKÁS UNITED 2-1 (7:5, 4:7, 7:2)
7. HELYÉRT:
MÉRNÖKÖK - JÓMUNKÁS UNITED 2-1 (5:7, 7:4, 7:5)
5. HELYÉRT:
CSSZK - B13 2-0 (7:5, 7:5)
ELŐDÖNTŐ:
CRYSTAL PALACK - PIROS MOGYORÓS 2-1 (2:7, 7:4, 7:3)
TIPP BULL - FC MÁJER 2-1 (7:0, 6:7, 7:2)
A 3. HELYÉRT:
FC MÁJER - PIROS MOGYORÓS 2-1 (7:6, 6:7, 7:1)
DÖNTŐ:
CRYSTAL PALACK - TIPP BULL 2-1 (7:6, 6:7, 7:3)

Játék közben - négy ember, négy fal, négy panel

A JORKYBALL SZABÁLYAI, A SPORTÁGRÓL BŐVEBBEN
A jorkyball két térfélre osztott, műfüves borítású, plexifallal és panelekkel határolt pályán játszott új sport, amit eredetileg Gilles Paniez és Pierfrancesco Iazeolla fejlesztett ki, védjegyezte és tette népszerűvé. Az új sportkülönlegesség a hagyományos futballból ered, de alapkarakterének köszönhetően új, más értelmezésbe helyezi azt. A 10x5 méteres, zónákra osztott pályán, egyedi szabályrendszer alapján kiskapura játszanak a kétfős csapatok. A játék szellemiségéből, illetve szabályrendszerének sajátosságaiból kifolyóan a Jorkyball játékosok egyszerre élvezhetik a futball technikai versenyszellemét és egy klasszikus, fedett pályás, illetve szabadtéri körülmények között játszott szabadidősport élményét. A Jorkyball gyors, taktikát és ötletességet is igénylő sport: a két csapat három, hét gólig tartó szettig játszik, és egy meccs „öldöklő csaták" esetében is csak ritkán tart 45 percnél tovább. Annak érdekében, hogy a kis területen is kiegyensúlyozott játék alakulhasson ki, a hátvéd csak korlátozott mértékben támadhatja az ellenfél térfelét, ugyanakkor a kapuk előtti területek védettséget élveznek.