Csúcsformában a Crystal Palack – diadal, szettveszteség nélkül

2008.03.16. 23:14
Sokadvirágzását éli a Crystal Palack együttese, amely a jorkyballosok XVIII. Pólus Kupáján az első mérkőzés kezdetétől az utolsó meccs véghajrájáig parádézott, kiegyensúlyozott produkciójáról mindent elárul, hogy szettveszteség nélkül diadalmaskodott. A dobogó második fokára a Piros Mogyorós, a harmadikra pedig a Dati Szolnok állhatott fel.
A Crystal Palack megérdemelten emelhette fel a győzelemért járó serleget

Nagyon erős mezőny gyűlt össze a XVIII. Pólus Kupára, hat kiváló csapat körmérkőzéses lebonyolításban vívott versengéséből végül a Crystal Palack került ki győztesen, méghozzá szettveszteség nélkül.

Nagyszerű diadalmenetét a Mérnökök ellen kezdte (7:2, 7:3) és a fő ellenlábas Piros Mogyorós ellen zárta (7:6, 7:2) a kirobbanó formában lévő CP, közben pedig az FC Májert (7:4, 7:4), a Faláb FC-t (7:3, 7:2) és a Dati Szolnokot is elintézte. Utóbbit főleg, a Tisza-partiak erejéből egyetlen rúgott gólra sem futotta a két meglehetősen egyoldalú játékot hozó szett folyamán (7:0, 7:0).

A bátor Faláb FC a másodosztályban ficánkol, az elsőosztályban viszont jobbára szenved, a csapatra jellemző módon azonban ismét az élvonalban próbált szerencsét. Az együttese valamennyi riválisának méltó partnere volt, ez az eredményekben azonban nem realizálódott.

A Mérnökök kisebb sérüléssel is bajlódva becsületesen lejátszották a tornát. Néha remek dolgokat produkáltak, de ezúttal nagyon hullámzóan játszottak. A véletlenszerű sorsolás hihetetlen fordulatokat tartogatott a végére, hiszen az utolsó fordulóban ki-ki meccs döntött a harmadik és az első helyről is.

A bronzmeccsen az FC Májer korábban soha sem látott felállásban várta a Dati elleni összecsapást, végül a taktikusabban játszó szolnokiak örülhettek, akik pechszériájuknak véget vetve hosszú idő után ismét érmet szereztek.

A döntő előtt a táblázatot böngészve megállapíthattuk, a Piros Mogyorós csak 2-0-s sikerrel lehet kupagyőztes, azaz ha a Palack bármilyen arányban nyer, vagy legalább egy szettet fog és úgy kap ki, aranyéremmel zárja a napot. Így a várakozásoknak megfelelően óriási volt a küzdelem az első szettben, 6:6-nál azonban a CP-nek kedvezett a szerencse, ezzel minden eldőlt. A folytatásban becsületből ugyan még küzdött a Mogyi, a hajó ekkorra azonban már régen elúszott.

XVIII. PÓLUS JORKYBALL®–KUPA

PÓLUS CENTER, I. OSZTÁLY
1. forduló
DATI–FALÁB FC 2–1 (7:2, 5:7, 7:1)
PIROS MOGYORÓS–FC MÁJER 2–1 (7:4, 6:7, 7:5)

MÉRNÖKÖK–FALÁB FC 2–0 (7:5, 7:6)
CRYSTAL PALACK–PIROS MOGYORÓS 2–0 (7:6, 7:2)

A JORKYBALL SZABÁLYAI, A SPORTÁGRÓL BŐVEBBEN

A jorkyball két térfélre osztott, műfüves borítású, plexifallal és panelekkel határolt pályán játszott új sport, amit eredetileg Gilles Paniez és Pierfrancesco Iazeolla fejlesztett ki, védjegyezte és tette népszerűvé. Az új sportkülönlegesség a hagyományos futballból ered, de alapkarakterének köszönhetően új, más értelmezésbe helyezi azt. A 10x5 méteres, zónákra osztott pályán, egyedi szabályrendszer alapján kiskapura játszanak a kétfős csapatok. A játék szellemiségéből, illetve szabályrendszerének sajátosságaiból kifolyóan a Jorkyball játékosok egyszerre élvezhetik a futball technikai versenyszellemét és egy klasszikus, fedett pályás, illetve szabadtéri körülmények között játszott szabadidősport élményét. A Jorkyball gyors, taktikát és ötletességet is igénylő sport: a két csapat három, hét gólig tartó szettig játszik, és egy meccs „öldöklő csaták" esetében is csak ritkán tart 45 percnél tovább. Annak érdekében, hogy a kis területen is kiegyensúlyozott játék alakulhasson ki, a hátvéd csak korlátozott mértékben támadhatja az ellenfél térfelét, ugyanakkor a kapuk előtti területek védettséget élveznek.