EGYESÜLT ÁLLAMOK–NORVÉGIA 4-1 (1-0) |
Sanghaj, Hongku Stadion, 32 068 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (magyar) |
Gólszerzők: Wambach (30., 46.), Chalupny (58.), O’Reilly (59.), ill. Gulbrandsen (63.) |
Abby Wambach vezérletével az Egyesült Államok válogatottja 4-1-re legyőzte Norvégia csapatát a női labdarúgó-világbajnokság bronzmérkőzésén, így 1995 és 2003 után harmadik alkalommal szerezte meg a harmadik helyet. A mérkőzést Gaál Gyöngyi vezette.

REUTERS/David Gray
Abby Wambach (balra) csapattásával, Aly Wagnerrel ünnepli egyik gólját

REUTERS/David Gray
Abby Wambach (balra) csapattásával, Aly Wagnerrel ünnepli egyik gólját
Wambach az amerikaiak első két találatát jegyezte, először a 30., majd a szünet utáni első percben talált be az észak-európai együttes hálójába.
A tengerentúli együttes az 58. és az 59. percben szerzett újabb két góllal végleg eldöntötte a találkozót és a bronzérem sorsát, s a norvégok Tagnhild Gulbrandsen jóvoltából csak szépíteni tudtak.
Az 1995-ben világbajnok norvég válogatottnak a meccs előtt csak a bronzérem hiányzott a gyűjteményéből, és ez a lefújást követően is így maradt. A torna életre hívása óta ez volt az európai együttes második negyedik helye.
A mérkőzésre 32 068 néző volt kíváncsi a sanghaji Hongku Stadionban.
A világbajnoki döntőt Németország és Brazília nemzeti csapata vívja magyar idő szerint 14 órakor. A helyszín szintén a Hongku Stadion.
A német válogatott ezen az összecsapáson megvédheti címét, míg a dél-amerikaiak az 1999-ben szerzett ezüstérmük után szeretnék megszerezni a legfényesebb medált.
LABDARÚGÁS, NŐI VILÁGBAJNOKSÁG (SANGHAJ, KÍNA)
Legfrissebb hírek

Medence és bowlingpálya a Fehér Házban
Népsport
2025.01.20. 15:18

Párizs 2024: hatszáz amerikai versenyez az olimpián
Párizs 2024
2024.07.12. 19:10
Ezek is érdekelhetik